Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 19 września 2020. Od wczoraj dodano 3215 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Relatywnie niskie ceny bakłażanów

Bakłażany
  |   Źródło:
W ostatnim miesiącu, na rynku hiszpańskim sporo się działo, jeśli chodzi o ceny bakłażanów. Jak się to przełożyło na ceny w polskim hurcie?

Marzec przyniósł dość dużo wahań w cenach bakłażanów na hiszpańskim rynku hurtowym. Generalnie jednak ceny te utrzymywały się przez cały miniony miesiąc w dość niskich przedziałach. Jak widać na wykresie poniżej, średnia nie przekroczyła ani razu pułapu 0,40 euro/kg, a był taki okres, gdy zjechała do 0,20 euro/kg.

Zwyżkę przyniósł dopiero początek kwietnia, ale i wówczas nie doszło do żadnych gwałtowniejszych zmian. Cena nie przebiła poziomu 0,50 euro/kg, a ostatnio, co też widać na wykresie, znów nieco spadła. Teraz średnia cena na aukcjach hurtowych jest tam na poziomie 0,35 zł/kg.

w1

Niemal codzienne wahania cen bakłażanów w Hiszpanii nie miały większego przełożenia na ofertę cenową tych warzyw w polskim hurcie. Tu sytuacja była o wiele stabilniejsza. Ceny w marcu spadły tylko nieznacznie – średnia zmalała z 6,00 zł/kg do 5,75 zł/kg. Obecnie mamy w ofertach hurtowych ceny w przedziale 4,50 – 6,00 zł/kg. Jest drożej niż przed rokiem. Wówczas średnia cena wynosiła 4,80 – 5,00 zł/kg (choć w kwietniu wskoczyła na chwilę na poziom 6,50 zł/kg). Wydaje się, że dużą rolę gra w tym przypadku fakt, iż w międzyczasie euro sporo zyskało do złotówki.

Podobne
Bakłażany
2019-02-26 13:08
Bakłażany znowu taniej i chyba to nie koniec
Ceny importowanych bakłażanów , po chwilowym zawahaniu, powróciły do trendu spadkowego. Czy jest szansa na jego kontynuację w marcu.
czytaj więcej
Bakłażany
2019-02-06 12:00
Bakłażany jeszcze w dół, ale…
Dużo się działo w drugiej połowie stycznia, jeśli chodzi o ceny hiszpańskich bakłażanów. A co przyniósł w tym zakresie początek lutego?
czytaj więcej
Bakłażany
2019-01-31 13:00
Duże zmiany w cenach bakłażanów
Bardzo dużo się pozmieniało w ciągu ostatnich 24 godzin, jeśli chodzi o ceny hurtowe importowanych bakłażanów.
czytaj więcej
Bakłażany
2019-01-09 14:00
Drogie bakłażany
Co się odwlecze, to nie uciecze – prawdziwość tego powiedzenia widać w cenach bakłażanów. Nie podrożały w grudniu, ale w styczniu „zaległości” zostały nadrobione.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.