Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 29 września 2020. Od wczoraj dodano 3809 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – gwałtowny spadek cen pomidorów

Pomidory
  |   Źródło:
Ceny pomidorów w Rosji spadły już poniżej zeszłorocznego poziomu.

Według analityków projektu EastFruit ceny pomidorów w Rosji gwałtownie spadły w tym tygodniu. Przyczyną spadku cen były masowe zbiory pomidorów z otwartego gruntu na południu kraju. Popyt na te warzywa pozostaje dość stabilny, ale ich podaż rośnie bardzo szybko, a co za tym idzie, ceny stale spadają.

Od początku tego tygodnia cena gruntowego pomidora spadła średnio o 32 procent, a obecnie gospodarstwa produkcyjne gotowe są do sprzedaży tych produktów po cenach 22-32 rubli/kg, czyli 0,31-0,45 USD/kg (1,21-1,75 zł/kg). Gracze rynkowi łączą tak zauważalną obniżkę ceny z dość gwałtownym wzrostem podaży pomidorów z otwartego gruntu. Jednocześnie zauważają, że wzrost podaży takich pomidorów również negatywnie wpływa na ceny pomidorów szklarniowych. Rosyjskie szklarnie oferują swoje pomidory po 40-90 rubli/kg, czyli 0,57-1,27 USD/kg (2,19-4,93 zł/kg), czyli średnio o 29 procent taniej niż tydzień wcześniej.

Warto dodać, że cena pomidora gruntowego jest już średnio o 35 procent niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Lokalne szklarnie oferują pomidory średnio o 20 procent taniej niż rok temu. Jednocześnie eksperci branżowi nie wykluczają kontynuacji spadkowej tendencji cen pomidorów na rynku rosyjskim, ponieważ wiele gospodarstw rozpoczęło właśnie masowe zbiory tych warzyw z otwartego gruntu.

Podobne
Pomidory i ogórki
2020-07-23 08:00
Ukraina importuje pomidory i ogórki nawet w szczycie sezonu
Na wysokie wolumeny ukraińskiego eksportu ogórków i pomidorów w pierwszych 5 miesiącach 2020 roku istotny wpływ miały niekorzystne warunki pogodowe.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2020-07-21 11:00
Regionalny rynek pomidorów i ogórków - 29. tydz. roku
Jak wyglądała sytuacja na rynku pomidorów i ogórków szklarniowych w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Pomidory
2020-07-17 11:00
Rosja – zmieni się kontyngent importu pomidora z Turcji?
Federacja Rosyjska może zmienić kontyngenty na przywóz pomidorów tureckich.
czytaj więcej
Pomidory
2020-07-14 11:00
EU – mniejsza produkcja pomidorów
Spadek produkcji pomidorów w UE przy jednoczesnym wzroście importu tych warzyw.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.