Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 25 października 2020. Od wczoraj dodano 1714 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Rośnie podaż ananasów

Rośnie podaż ananasów

  |   Źródło:
Na polskim rynku pojawia się coraz więcej owoców importowanych, rośnie m. in. podaż ananasów. Ceny tych owoców przy tym spadają. A co będzie za miesiąc?

Idzie zima, z rynku znikają sezonowe owoce krajowe, rośnie natomiast podaż owoców importowanych. W przypadku kostarykańskich ananasów sezon dopiero nabiera rozpędu i znacznie większą podaż owoców będzie można dopiero zobaczyć w listopadzie, jednak już dziś tymi owocami interesuje się coraz więcej importerów. Kolejne tygodnie przyniosą także zmiany cen - można będzie spodziewać się ich spadku.

Dziś tak tanio jeszcze nie jest, acz są momenty w roku gdy jest jeszcze drożej. Ananasy w ofercie ma przy tym coraz więcej importerów. A jak obecnie wygląda sytuacja cenowa? Za ananasy w kalibrze 8 trzeba dziś zapłacić od 45,00 do 50,00 zł za karton (5,63 - 6,25 zł/sztuka brutto). Owoce w grubszym kalibrze 6 kosztują od 42,00 do nawet 50,00 zł za karton (7,00 - 8,33 zł/sztuka brutto).

W listopadzie będzie taniej. Przypomnijmy, że w trzeciej dekadzie listopada 2014 roku ananasy w kalibrze 6 można było już kupić od 35,00 zł za karton, czyli od 5,83 zł za sztukę, a ananasy w nieco drobniejszym kalibrze 8 już od 37,00 zł za karton (4,63 zł/sztuka brutto).

 

 

 

Podobne
Kostaryka: spadek eksportu ananasów
2015-09-16 14:07
Kostaryka: spadek eksportu ananasów
Anomalia pogodowe nawiedzają różne regiony Świata. Nie ominęły także Kostaryki w konsekwencji których drastycznie zmieniła się sytuacja w produkcji i handlu ananasami w tym kraju.
czytaj więcej
Import owoców i warzyw w UE 28
2015-09-08 19:05
Import owoców i warzyw w UE 28
Freshfel opublikował najnowsze dane dotyczące wymiany handlowej pomiędzy krajami unijnymi oraz państwami trzecimi w minionym roku.
czytaj więcej
Źródło: telegraph.co.uk
2015-06-01 13:07
Kokaina w ananasach
Do Hiszpanii przypłynął transport ananasów. Niektóre owoce zawierały wewnątrz sporą niespodziankę.
czytaj więcej
Import ananasów do Polski w ostatnich latach
2015-05-04 13:06
Import ananasów do Polski w ostatnich latach
Polska w ciągu ostatnich ośmiu lat podwoiła import świeżych ananasów. Ponad 80 proc. ze sprowadzanych rokrocznie owoców pochodzi z Kostaryki.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.