Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 26 luty 2020. Od wczoraj dodano 3402 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Różowe ostro w dół

Różowe ostro w dół

Winogrona
  |   Źródło:
Kolejne zmiany na rynku winogron. Tym razem nie podwyżka, ale obniżka cenowa. Ile staniały w ciągu zaledwie tygodnia włoskie winogrona?

Ceny winogron w ubiegłym tygodniu bardzo wzrosły. Importerzy nawet nie przypuszczali, że kolejny tydzień może przynieść taką zmianę. Miało być drożej a po zmianie konfekcji z letniej na zimową wręcz drogo. Nie było mowy o spadku cen, a jednak…

Ostatnie dni przyniosły spory spadek cen winogron z Włoch i wzrost podaży owoców na rynku. Sytuacja zmieniła się do tego stopnia, że sieci handlowe zaczęły promować winogrona i oferować w bardzo niskich cenach. Biedronka w bieżącym tygodniu wystawiła różowe winogrona po 3,99 zł/kg.

W małym hurcie ceny różowych winogron także znacznie spadły – średnio o 26 proc. na kilogramie i obecnie zakup włoskich różowych winogron u bezpośrednich importerów to wydatek rzędu 28,00 – 30,00 zł za 7 kg (4,00 – 4,29 zł/kg brutto) – kaliber XXL i jumbo. Winogrona jasne także staniały – o 21 proc. na kilogramie i dziś kosztują 30,00 – 35,00 zł za 7 kg (4,29 – 5,00 zł/kg brutto). Czarne winogrona pozostają na dość stabilnym pułapie cenowy – takim samym jak winogrona jasne.

W przypadku winogron drobnoowocowych ceny od początku sezonu pozostają stabilne i dziś można je kupić u importerów w małym hurcie w cenie 25,00 – 28,00 zł za 5 kg opakowanie (5,00 – 5,60 zł/kg brutto).

 

 

 

 

 

 

 

Podobne
Winogrona
2014-09-24 11:37
Słabsze zbiory winogron
W winnicach na Podkarpaciu rozpoczęło się winobranie. Winiarze czekają na lepszą koncentrację cukru w owocach. Szacuje się, że w tym roku zbiory będą dwukrotnie mniejsze niż w roku 2013 - zauważa Gazeta Wyborcza.
czytaj więcej
Winogrona
2014-09-19 13:48
Jak bardzo zdrożały?
Winogrona zaczęły drożeć. To całkowicie naturalny proces o tej porze roku. Wielkość tych zwyżek cenowych nie jest jednak regułą. Ile w ostatnim czasie zdrożały włoskie winogrona?
czytaj więcej
Winogrona
2014-09-15 15:18
Wciąż w letniej konfekcji
Mamy wciąż kalendarzowe lato, lato mamy także za oknami. Lato mamy również w handlu winogronami, choć nie do końca.
czytaj więcej
Włochy: rosyjskie embargo wpływa na ceny winogron
2014-09-10 09:39
Włochy: rosyjskie embargo wpływa na ceny winogron
Nie tylko polskie jabłka mają problem przez wprowadzone przez Rosję w sierpniu embargo. Włoscy plantatorzy winogron też ponoszą koszty politycznych decyzji.
czytaj więcej
Winogrona sułtańskie - bezpestkowe
2014-09-09 16:07
Tureckie winogrona już na polskim rynku
Na polski rynek wkroczyły bezpestkowe winogrona z Turcji. Polacy bardzo je lubią i może cieszyć fakt, że ich cena mimo wcześniejszych obaw nie jest wysoka.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.