Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 23 października 2020. Od wczoraj dodano 2079 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

RPA wchodzi do gry na rynku borówki

Borówki
  |   Źródło:
Do roku 2024 obszar upraw borówki wysokiej w RPA ma wzrosnąć niemal dwukrotnie.

W ciągu najbliższych 5 lat producenci borówki amerykańskiej w Afryce Południowej zwiększą powierzchnię plantacji tych owoców z 2,7 tys. hektarów do 4,8 tys. hektarów.

Zostało to zgłoszone korespondentowi FruitNews przez koordynatora Stowarzyszenia Południowoafrykańskich Producentów Owoców Jagodowych (SABPA) Elsette Schutte.

„Uprawiamy jagody w donicach, w otwartym gruncie, w tunelach i pod sieciami. O ile mi wiadomo, nie ma u nas upraw borówki w szpalerach. Jagody te są uprawiane w całej Afryce Południowej, ale większość plantacji koncentruje się w Western Cape”- powiedziała Elzette Schutte.

Według niej największym problemem jest brak czystej wody. Problem dostępu do dobrych odmian należy już do przeszłości ze względu na zaangażowanie nowych graczy w branży.

Oczekuje się, że w bieżącym sezonie zbiory borówki wysokiej w Południowej Afryce wzrosną o 45 procent do 17 tysięcy ton. Większość zbiorów trafi na eksport.

„W tym roku planujemy wyeksportować 12-13 tysięcy ton tych owoców. Największymi rynkami zewnętrznymi są dla nas Wielka Brytania i kraje UE ”- podsumowała Elzette Schutte.

Podobne
Owoce miękkie
2019-10-01 09:00
Hiszpania – malina nieźle, borówka gorzej
W hiszpańskiej prowincji Huelva właśnie zaczyna się nowy sezon zbioru malin i zapowiada się on całkiem dobrze. Gorzej rysują się perspektywy dla kolejnego sezonu borówki wysokiej.
czytaj więcej
Borówka wysoka
2019-09-18 18:32
Borówki wciąż tańsze niż rok temu
Sezon krajowej borówki wysokiej powoli zbliża się do końca. Nie mniej cały czas utrzymuje się niższy poziom cen tych owoców w stosunku do zeszłego roku.
czytaj więcej
Borówki
2019-09-16 10:00
Peru – wzrost eksportu borówki wysokiej
Peru zwiększy w tym sezonie eksport borówki o 35 procent, informuje portal https://fruitnews.ru, powołując się na peruwiańskie źródła branżowe.
czytaj więcej
Borówki
2019-09-10 08:00
Borówka wysoka coraz popularniejsza
Borówka wysoka wciąż zyskuje na popularności wśród konsumentów na całym świecie. Oto kolejny kraj stara się zwiększyć soje uprawy i eksport tych owoców.
czytaj więcej
2019-09-09 17:17
Trwa kampania „Czas na polskie superowoce!”. Sukces borówki powinien mobilizować plantatorów! (wideo)
Kampania polskich owoców jagodowych trwa! Borówki, truskawki, maliny, dziś, to nie są owoce importowane. Kampania jest przykładem współpracy, która jest pożądana przy każdej produkcji ogrodniczej. Konsument musi wiedzieć więcej - i to nie tylko o walorach owoców i sposobach ich podania. Konsumenci muszą lepiej poznać producentów, bo tylko wtedy będą mogli docenić ich pracę.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.