Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 2891 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Sałata lodowa znowu droga

Sałata lodowa znowu droga

Sałąta lodowa
  |   Źródło:
Przez chwilę było taniej, ale tylko przez chwilę. Ceny sałaty lodowej znów powędrowały w górę.

Oczywiście jesienią lub tym bardziej zimą trudno o tanią sałatę lodową. Dostępna jest tylko ta ze szklarni i to głównie sprowadzana z daleka. Ale obecne ceny tego warzywa w polskim hurcie i tak są wysokie, biorąc pod uwagę, że to listopad, nie zaś styczeń czy luty.

Wszystko przez pogodę. Kolejne fale zimnego powietrza docierały w ostatnich miesiącach nad południe Starego Kontynentu wpływając negatywnie na podaż sałaty z importu. W tym samym czasie malała też podaż produkcji rodzimej. Przez chwilę było nieco lepiej i polska sałata lodowa potaniałą do 2,00 – 2,50 zł/szt., a ta z importu na początku listopada miała ceny 2,60 – 3,00 zł/szt. Tanio i tak nie było, bo w tym sezonie pogoda wybitnie nie sprzyjała produkcji sałaty lodowej na południu Europy i niemal ciągle jej było za mało.

A teraz znów jest drożej. Polskiej sałaty jest niewiele. Jej ceny w małym hurcie dochodzą do  4,00 zł/szt. W handlu na większą skalę zdecydowanie dominuje import, ale i tu jest drożej niż na początku tego miesiąca. Ceny sałaty lodowej sprowadzanej z Hiszpanii wzrosły do 4,00 – 4,80 zł/szt. To średnio o 72 procent drożej niż w końcówce października. Oczywiście do rekordu z ostatnich lat jeszcze brakuje. Teraz średnia cena to 4,40 zł/szt., a w sezonie 2016/2017 było to 9,00 zł/szt. Ale tak wysokie ceny zdarzają się w styczniu – lutym. W listopadzie przeważnie bywa taniej niż obecnie.

Podobne
Sałata
2018-11-14 16:00
Import sałaty po II. kw. 2018 r.
Wzrost ilości importowanej sałaty rok do roku, ale przy jednoczesnym spadku wartości tego importu. Analizujemy dane GUS za pierwsze półrocze 2018 roku.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2018-09-26 13:33
Tańsza sałata lodowa
Na hurtowym rynku sałaty lodowej w Polsce mamy wyraźny trend spadkowy cen. Czy to jednak oznacza, że sałata ta już jest tania?
czytaj więcej
Sałata
2018-09-11 13:27
Holandia – poprawa w podaży sałaty lodowej
„Już Mieliśmy zacząć sprowadzać sałatę lodową drogą lotniczą", mówi dla portalu www.freshplaza.co przedstawiciel holenderskiej firmy Freeland B. V.
czytaj więcej
Sałata
2018-08-29 13:00
Francja – bardzo niskie zbiory sałaty
Francuska produkcja sałat znalazła się na historycznie niskim poziomie, czytamy na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2018-08-16 15:32
Droga sałata lodowa
Ten sezon na rynku sałaty z całą pewnością przejdzie do historii. Tak drogo jeszcze nie było.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.