Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 10 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3653 ceny w 31 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Znalezione w sieci

2020-06-06 19:53
Ardanowski: Powstanie polskiej sieci sklepów związane jest z pozycją rolnika w systemie
Musimy zastanowić się jak odzyskać także rynek wewnętrzny - powiedział w sobotę PAP minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Podkreślił, że planowane powstanie polskiej sieci sklepów związane jest m.in. z pozycją polskiego rolnika w systemie, w którym dominują zagraniczne podmioty.
czytaj więcej
2020-06-06 12:11
Morawiecki: Wzrost bezrobocia na koniec roku nie będzie dwucyfrowy
Wzrost bezrobocia na koniec roku nie będzie dwucyfrowy – stwierdził w sobotę w RMF FM premier Mateusz Morawiecki.
czytaj więcej
2020-06-06 12:03
Minister Ardanowski: odbudujemy rynki polskiej żywności
Państwo nie może pozostawić niewidzialnej ręce rynku decydowania o produkcji żywności i bezpieczeństwa żywnościowego; Krajowa Grupa Spożywcza nastawiona jest na stabilizację rynku - powiedział Naszemu Dziennikowi minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
czytaj więcej
2020-06-05 18:20
Kolejna runda negocjacji w sprawie umowy UE z W. Brytanią bez postępów
Po kolejne rundzie negocjacji między Unią Europejską i Wielką Brytanią strony nie dokonały znaczących postępów w rozmowach na temat przyszłego partnerstwa – poinformował w piątek główny unijny negocjator ds. brexitu Michel Barnier.
czytaj więcej
2020-06-04 18:33
Premier: Dodatek solidarnościowy będzie wsparciem dla osób, które dotknie bezrobocie
Dodatek w wysokości 1400 zł netto będzie pewnym wsparciem dla osób, które dotknie, miejmy nadzieję przejściowo, bezrobocie - mówił w czwartek w Sejmie podczas dyskusji nad wnioskiem o wotum zaufania dla rządu premier Mateusz Morawiecki
czytaj więcej
2020-06-04 18:24
Ponad 50 pracowników zakładu produkcji mrożonek zarażonych koronawirusem
U 56 pracowników producenta mrożonek w Działoszynie (Łódzkie) potwierdzono koronawirusa – poinformowała rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. W piątek w mieście ma zostać uruchomiony punkt typu drive thru do poboru próbek do badań na Covid-19.
czytaj więcej
2020-06-04 18:21
Brak zbieraczy truskawek podnosi ceny
W ocenie ekspertów Instytutu Ekonomiki Rolnictwa I Gospodarki Żywnościowej (IERiGŻ), tegoroczne zbiory truskawek nie powinny być mniejsze niż w 2019 r. Jednak ostatecznie ich wielkość zależy od pogody. W ub.r. zebrano 175 tys. ton.
czytaj więcej
2020-06-04 15:55
Analitycy: Odmrażanie gospodarki poprawiło sytuację finansową mikro i średnich firm
Podczas odmrażania gospodarki najbardziej poprawiła się sytuacja finansowa mikro i średnich firm - czytamy w opublikowanym w czwartek najnowszym wydaniu Tygodnika Gospodarczego Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
czytaj więcej
2020-06-03 19:00
MR: W czerwcu więcej aktywnych działalności gospodarczych niż przed pandemią
Stan aktywnych działalności gospodarczych wynosi 2,48 mln; jest o ok. 2 tys. wyższy niż 11 marca br., czyli w dniu ogłoszenia w Polsce stanu epidemicznego - wynika z najnowszych danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) - podało w środę Ministerstwo Rozwoju.
czytaj więcej
2020-06-03 18:54
Eksperci: Cyfryzacja studiów pozwoli wykształcić pożądane na rynku pracy kompetencje
Zdolność do adaptacji i ciągłej nauki, krytyczne myślenie, umiejętność przetwarzania i interpretacji skomplikowanych informacji czy zarządzanie projektami - tego mają uczyć uniwersytety w czasach cyfrowej rewolucji zdaniem autorów raportu ALMA MATER DIGITAL .
czytaj więcej
2020-06-03 18:20
58 proc. Polaków ocenia swoją sytuację finansową jako gorszą niż przed empidemią
Obecnie 58% Polaków ocenia swoją sytuację finansową jako gorszą niż przed wybuchem epidemii, z czego 11% mówi o znaczącym pogorszeniu. Jednocześnie aż 72% badanych obawia się pogorszenia swojej sytuacji materialnej w przyszłości. Aktualnie tylko 26% Polaków uważa, że ich dochody wystarczają na wszystkie wydatki - to mniej o 10 p.p. niż przed wybuchem epidemii - wynika z badania Mindshare.
czytaj więcej
2020-06-03 17:56
Ekspert: Powrót do aktywności zawodowej może być trudniejszy niż izolacja
Powrót do aktywności społecznej i zawodowej po okresie izolacji społecznej nie będzie łatwy, dla wielu osób może okazać się nawet trudniejszy, niż sama izolacja – ostrzegał w środę na konferencji prasowej online psychiatra dr Piotr Wierzbiński.
czytaj więcej
2020-06-03 17:27
AgroUnia składa do UOKiK wniosek o podział Biedronki
- Wystąpiliśmy do UOKiK z wnioskiem o podział sieci Biedronka na mniejsze części – poinformował w programie Newsroom WP prezes AgroUnii Michał Kołodziejczak. Jak argumentuje, skoro sieć nie jest w stanie dopilnować prawidłowego oznaczania produktów to znaczy, że jest za duża.
czytaj więcej
2020-06-02 19:36
UE: nowy budżet dla rolników będzie mniejszy niż obecny
Mimo dodatkowych miliardów euro, które UE ma przeznaczyć na odbudowę gospodarczą po pandemii koronawirusa, nowy wieloletni budżet na rolnictwo będzie mniejszy niż obecny. Komisarz ds. rolnictwa podkreśla, że płatności dla rolników będą jednak wyższe. Stanie się to dzięki inflacji.
czytaj więcej
2020-06-02 18:11
Rosną ceny owoców
Problemy z pracownikami, nieurodzaj i pandemia powodują, że ceny świeżych owoców szybują. Symbolem drożyzny stały się w ostatnich tygodniach czereśnie - informuje serwis finanse.wp.pl.
czytaj więcej
2020-06-02 16:49
Ekspert: Pandemia uruchomiła procesy optymalizacji asortymentu
- Ostatnie tygodnie wpłynęły na przeorganizowanie układu asortymentu w sklepie. Dla producentów i sieci handlowych oznaczało to konieczność szybkich i elastycznych działań związanych z utrzymaniem ciągłości łańcucha dostaw, zapewnieniem dostępności produktów i znalezieniem na półce miejsca dla kluczowych kategorii - mówi w rozmowie z dlahandlu.pl Agnieszka Krzesińska - Jagiełło, Client Business Partner w Nielsen Connect Polska.
czytaj więcej
2020-06-01 20:06
MRiRW: Nabór wniosków na zalesienie - do końca lipca
Od 1 czerwca, rozpoczął się kolejny nabór wniosków o przyznanie wsparcia na zalesienie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Nabór potrwa do 31 lipca 2020 r. - poinformował resort rolnictwa.
czytaj więcej
2020-06-01 15:32
Logistyka produktów świeżych już się ustabilizowała
Na rynku produktów świeżych mieliśmy do czynienia ze zwiększonym zapotrzebowaniem na rynku w pierwszych dniach epidemii, teraz sytuacja już się ustabilizowała, konsumpcja utrzymuje się na stałym poziomie zbliżonym do tego sprzed pandemii. Jednak to, co charakterystyczne dla tego sektora, to fakt, że wraz z zamknięciem restauracji rolnicy stracili główny kanał zbytu swoich produktów - powiedziała serwisowi portalspożywczy.pl Anna Galas, Senior Business Development Director, FM Logistic Central Europe
czytaj więcej
2020-06-01 15:17
Badanie: Polacy w czasie pandemii chętnie sięgali po mrożonki i przetwory owocowo-warzywne
Podczas przymusowej izolacji - w związku z pandemią - doświadczyliśmy wolnego czasu, wspólnego przygotowywania posiłków i jedzenia w rodzinnym gronie. To jest impuls do poprawy naszej diety. Sięgnęliśmy po stare przepisy i przetwory. Jedliśmy więcej mrożonek. Teraz szansą na utrwalenie tych dobrych nawyków jest lato, pojawianie się świeżych warzyw i początek sezonu na polskie superowoce – oto wnioski z realizowanych przez Kantar dla KZGPOiW „Narodowych badań konsumpcji warzyw i owoców”.
czytaj więcej
2020-06-01 14:58
Sezon truskawkowy nabiera rozpędu. Ceny spadają
Połowa maja przyniosła ochłodzenie i długo wyczekiwane opady deszczu. Podaż truskawek jest jeszcze ograniczona, ale z każdym dniem owoców będzie więcej. Analizując sytuację cenową na wybranych rynkach hurtowych, zauważalny jest spadek cen truskawek w każdej lokalizacji.
czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 ...
Idź do strony: