Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019. Od wczoraj dodano 883 ceny w 6 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Znalezione w sieci

2019-05-28 15:20
RODO zwiększyło nieufność konsumentów wobec działań marketingowych
Zwiększenie świadomości obywateli, a także ograniczenie stosowania śledzących plików cookie innych firm na stronach internetowych i rosnąca nieufność w obrębie marketingowego łańcucha dostaw – to główne efekty wprowadzenia przed rokiem RODO – ocenia Danny Allan, wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam.
czytaj więcej
2019-05-27 12:19
Nowa regulacja w zakresie znakowania pochodzenia ziemniaków (wideo)
Według rozporządzenia ministra rolnictwa przy sklepowych stoiskach z ziemniakami konsumenci powinni zobaczyć informację i flagę kraju, z którego pochodzą warzywa. Na razie dotyczy to tylko ziemniaków luzem, dla pakowanych regulacja zacznie obowiązywać od 2020 roku. Nowe przepisy mają wspierać konsumencki patriotyzm. Obowiązek znakowania i poinformowania klientów o kraju pochodzenia ziemniaków spoczywa głównie na sprzedawcach, ale na kolejne regulacje w zakresie znakowania żywności od 2020 roku muszą się przygotować też producenci - informuje Newseria.pl.
czytaj więcej
2019-05-27 11:37
Badanie: Dyskonty wiodą prym w markach własnych
Porównując udziały wydatków nabywców na zakupy produktów sprzedawanych pod markami własnymi zauważalne są duże dysproporcje pomiędzy poszczególnymi sieciami handlowymi. Biorąc pod uwagę dwie podstawowe kategorie towarów, czyli produkty spożywcze i chemiczno-kosmetyczne, największy udział wydatków na private labels osiągany jest w sklepach dyskontowych – komentuje Renata Twardowska, ekspertka GfK w dziale Consumer Panels & Services.
czytaj więcej
2019-05-27 11:29
Stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 5,6 proc. vs 5,9 proc. w marcu
Stopa bezrobocia w kwietniu 2019 r. wyniosła 5,6 proc. wobec 5,9 proc. w marcu - podał Główny Urząd Statystyczny.
czytaj więcej
2019-05-25 14:39
Nowela ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych z podpisem prezydenta
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Nowe regulacje dostosowują polskie przepisy do unijnego prawa w zakresie klasyfikacji tusz zwierząt.
czytaj więcej
2019-05-25 14:04
Badanie: Tradycjonaliści unikają robienia zakupów w niedziele
Co zakupy oznaczają dla ludzi, którzy deklarują, że są wierzący i praktykujący? Jakie postawy wobec zakazu handlu prezentują?
czytaj więcej
2019-05-24 18:44
Zmiany w zwalczaniu zatorów płatniczych już od 2020 roku
Już od 1 stycznia 2020 roku mają wejść w życie zmiany przepisów, które mają na celu ograniczenie zatorów płatniczych. Projekt ustawy, przyjętej przez rząd w połowie maja br. zapowiada, m.in. skrócenie terminów zapłaty oraz uprawnienie prezesa UOKiK do ścigania dużych przedsiębiorstw generujących największe zatory, co ma poprawić płynność finansową wielu firm. Ekspert z kancelarii prawnej Ecovis Milczarek i Wspólnicy wyjaśnia, jakie dokładnie zmiany mają nastąpić dla przedsiębiorców od nowego roku.
czytaj więcej
2019-05-22 23:32
Podatkiem w konkurencję
Wiele wskazuje na to, że od początku 2020 roku duże i średnie sieci handlowe będą musiały płacić nową daninę. Po decyzji Sądu Unii Europejskiej, od początku przyszłego roku być może zacznie obowiązywać zawieszony dotąd podatek od obrotów spółek handlowych. Eksperci są zgodni, że poprawi to pozycję konkurencyjną małych i średnich detalistów. Pozostaje pytanie, czy będzie także korzystny dla konsumentów?
czytaj więcej
2019-05-22 19:34
Ardanowski: Nie chcemy, by wieś się wyludniła
Nie chcemy, by wieś się wyludniła - powiedział w Glinicach (Mazowieckie) minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Według niego mieszkańcy wsi powinni móc korzystać ze wszystkiego, co oferuje im cywilizacja XXI wieku.
czytaj więcej
2019-05-22 18:30
KE chce udostępniania informacji o ustalaniu cen produktów spożywczych w łańcuchu dostaw
Komisja Europejska przedstawiła dzisiaj wniosek, dzięki któremu będą dostępne najważniejsze informacje o ustalaniu cen produktów rolno-spożywczych na kolejnych etapach łańcucha dostaw żywności – poinformował wydział prasy KE Przedstawicielstwo w Polsce.
czytaj więcej
2019-05-22 17:05
Szef MSWiA przerywa urlop w związku z sytuacją hydrologiczną
Szef MSWiA Joachim Brudziński podjął decyzję o przerwaniu urlopu w związku z sytuacją hydrologiczną na południu kraju - poinformowało biuro prasowe resortu. Brudziński uda się do Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie wskutek ulewnego deszczu doszło do podtopień. Minister jest w stałym kontakcie ze służbami.
czytaj więcej
2019-05-22 17:00
UOKiK: spółka Döhler dobrowolnie zobowiązała się do zmiany praktyk wobec dostawców owoców
Spółka Döhler zobowiązała się do zmiany praktyk, które stosowała wobec dostawców owoców. Rolnicy m.in. szybciej dostaną pieniądze za swoje produkty. To efekt decyzji UOKiK- informuje Urząd.
czytaj więcej
2019-05-22 16:06
Butelkomaty wydające bilety do kina i na autobus już niedługo w Warszawie
W Warszawie staną niebawem pierwsze na świecie butelkomaty, które będą przyjmować butelki plastikowe, szklane i aluminiowe puszki, i wydawać zniżki na tramwaj, bilety do kina czy kawę - pisze Onet
czytaj więcej
2019-05-21 20:38
UOKiK ma kontrolować firmy skupujące owoce po cenach zaniżonych
Według proponowanych przez resort rolnictwa przepisów, UOKiK będzie mógł kontrolować firmy skupujące np. owoce po cenach niższych od sugerowanych. Jeżeli okaże się, że przetwórca wykorzystuje swoją pozycję rynkową zostanie na niego nałożona kara finansowa.
czytaj więcej
2019-05-21 19:28
Czy będą dotacje dla firm na przestawienie się z plastiku na materiały biodegradowalne?
Unia Europejska przyjęła dyrektywę, zgodnie z którą od 2021 roku w życie wchodzi zakaz sprzedaży plastikowych produktów jednorazowego użytku. Zakazem będą objęte jednorazowe sztućce, słomki, talerze, patyczki do uszu czy styropianowe kubki. Powodem wprowadzenia takiego przepisu są badania Komisji Europejskiej, które podają, że 8 na 10 wyłowionych z morza śmieci to plastik, z czego 70% to produkty, które zostaną objęte nowymi restrykcjami – mówi Wojciech Kochański, menedżer DNB Bank Polska, ekspert rynku wytwórczego i spożywczego.
czytaj więcej
2019-05-21 18:24
Ekspert komentuje dyrektywę o zakazie sprzedaży plastikowych produktów jednorazowego użytku
Unia Europejska przyjęła dyrektywę, zgodnie z którą od 2021 roku w życie wchodzi zakaz sprzedaży plastikowych produktów jednorazowego użytku. Zakazem będą objęte jednorazowe sztućce, słomki, talerze, patyczki do uszu czy styropianowe kubki. Powodem wprowadzenia takiego przepisu są badania Komisji Europejskiej, które podają, że 8 na 10 wyłowionych z morza śmieci to plastik, z czego 70% to produkty, które zostaną objęte nowymi restrykcjami – mówi Wojciech Kochański, menedżer DNB Bank Polska, ekspert rynku wytwórczego i spożywczego.
czytaj więcej
2019-05-21 18:16
Złoty może się umacniać, oczekiwane wzrosty rentowności SPW
Złoty w tym tygodniu może się umacniać do 4,28 wobec euro – uważają ekonomiści. Na rynku długu oczekiwany jest wzrost dochodowości SPW – do 10 pb na długim końcu krzywej.
czytaj więcej
2019-05-21 09:15
Osoby, które nie segregują śmieci, zapłacą za nie dwa razy więcej
Zarząd województwa będzie obowiązkowo monitorował działania przeciwsmogowe powiatów i gmin wskazanych w programie ochrony powietrza - zakłada projekt, którym zajmie się rząd. Ministrowie omówią też propozycję zakładające m.in., że osoby, które nie segregują śmieci, zapłacą za nie dwa razy drożej.
czytaj więcej
2019-05-20 20:15
DHL Express robi kolejny krok ku uproszczeniu handlu międzynarodowego
W 1997 roku DHL Express wprowadziło usługę ”import express”, która uprościła międzynarodowy handel na całym globie. Kolejna innowacja dla importerów to nowy system DHL Express umożliwiający opłacanie przez Internet należności celno-podatkowych. Nowy system jest w pełni zintegrowany na przykład z aplikacją On Demand Delivery, która uproszcza odbiory przesyłek.
czytaj więcej
2019-05-20 19:36
Ardanowski: proces uspółdzielczania powinny przejść kolejne branże rolnictwa
Proces uspółdzielczania powinny przejść kolejne branże polskiego rolnictwa - mówił w poniedziałek w Toruniu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że w pierwszej kolejności musi on dotyczyć m.in. sektora produkującego warzywa i owoce.
czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 ...
Idź do strony: