Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2996 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania – w Almerii wystartował sezon papryki

Papryka
  |   Źródło:
Dobry popyt i ceny na pierwsze papryki z Almerii.

W Almerii rozpoczęły się niedawno zbiory papryki; wcześniej niż zwykle, ponieważ producenci wcześniej też zaczęli ją sadzić. W miarę upływu dni podaż będzie się stopniowo zwiększać, chociaż wolumeny są nadal ograniczone i nie będą znaczące do końca września lub początku października. Na razie dostępne są tylko małe rozmiary.

Kampania zaczyna się od dobrych cen. Najbardziej godne uwagi są te dla czerwonej papryki, a zwłaszcza czerwonej Lamuyo, ponieważ zarówno Almería, jak i Murcia kończą swoje kampanie wcześniej. „Najwyraźniej Holandia kończy swoje zbiory wcześnie ze względu na wysokie temperatury i ogólnie dobrą pogodę, którą mieli przez całe lato. Na rynku jest niewielka luka, a ceny są wysokie ”- mówi José Antonio Baños, prezes firmy Ejidomar z Almerii.

Ogólnie rzecz biorąc, mimo że plantatorzy sadzili rośliny wcześniej niż zwykle, oczekuje się, że areał upraw papryki w Almerii pozostanie podobny do ubiegłorocznego. To, co zobaczymy, będzie miało większe wolumeny we wcześniejszym czasie.

Jeśli chodzi o bakłażana, spodziewany jest wzrost areału. „W przeciwieństwie do pomidorów, papryki czy cukinii, bakłażany doświadczyły w ostatnich latach bardzo niewielu problemów ze szkodnikami, co motywuje hodowców do wybierania tej uprawy. Faktem jest, że letnie uprawy przyciągają wiele wciornastków, które zbierają żniwo w plonach na początku jesieni plony. Bakłażany uprawiane przez cały rok w Almerii osiągają obecnie dobre ceny.”

Pierwsze papryki Ejidomar są przeznaczone na rynek niemiecki i francuski i będą stopniowo docierać do kolejnych krajów wraz ze wzrostem podaży. Firma eksportuje również paprykę do Stanów Zjednoczonych, chociaż dostawy te rozpoczną się dopiero w grudniu, ponieważ Meksyk dominuje obecnie na rynku z bardzo konkurencyjnymi cenami.

Podobne
Papryka
2020-09-15 08:00
Sezon krajowej papryki nabiera tempa
Na rynku świeżym papryka krajowa dominuje już od dawna, teraz rozmachu nabiera sezon skupu tego warzywa do przetwórstwa.
czytaj więcej
Papryka
2020-07-13 14:00
Import papryki w I kw. 2020 r.
Wyższy import do Polski papryki w ujęciu rok do roku. Analizujemy dane GUS za pierwszy kwartał 2020 roku.
czytaj więcej
Papryka
2020-05-22 15:00
Hiszpania – rynek papryki wraca do normy
Rynek papryki wraca do normy po szaleństwie w marcu i kwietniu.
czytaj więcej
Papryka
2020-04-16 10:00
Eksport papryki w 2019 r.
Wzrost eksportu papryki z Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.