Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 17 luty 2020. Od wczoraj dodano 1538 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Regionalny rynek cebuli – 36. tydz. br.

Cebula
  |   Źródło:
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?

Według analityków portalu EastFruit w minionym tygodniu sytuacja na rynku cebuli w głównych krajach produkujących była pod znakiem aktywnej sprzedaży produktów nieodpowiednich do długoterminowego przechowywania. W rezultacie rolnicy zostali zmuszeni do obniżenia cen cebuli tych odmian, podczas gdy duże partie produktów nadających się do magazynowania praktycznie nie pojawiły się na wolnym rynku. Dlatego w większości krajów objętych regularnym monitorowaniem projektu ceny cebuli albo nie zmieniły się w ciągu omawianego tygodnia, albo nadal spadały.

Najwyższe ceny cebuli odnotowano, jak poprzednio, w Polsce, choć pod koniec tygodnia spadły one do ​​28-38 centów za kg. Przypomnijmy, że ogólny trend jest taki, że ceny cebuli na polskim rynku niemal stale spadają od początku czerwca i w tym okresie zmalały trzykrotnie co do swej wartości.

W omawianym tygodniu Gruzja była jedynym krajem, w którym cena cebuli wzrosła. Na koniec okresu sprawozdawczego lokalni sprzedawcy byli w stanie sprzedawać swoje produkty w szerokim zakresie od 20 do 30 centów za kg. Cebula była nieco droższa w Mołdawii, a ceny na tym rynku osiągnęły maksymalnie 31 centów za kg.

Prawie identyczne ceny cebula miała na Białorusi, w Rosji i na Ukrainie. Jednocześnie, jeśli w dwóch ostatnich przypadkach sytuacja nie uległa zmianie w porównaniu z poprzednim tygodniem, to na rynku białoruskim średnia cena przez tydzień spadła o 28 procent do zaledwie 19 centów za kg.

W krajach Azji Środkowej również odnotowano ujemny trend cenowy. W Tadżykistanie ceny kształtowały się w przedziale 18–21 centów za kg, a w sąsiednim Uzbekistanie rolnicy byli zmuszeni sprzedawać swoje produkty nawet taniej: 13-17 centów za kg.

Podobne
Cebula
2019-09-04 15:00
Austria – ceny cebuli trzymają poziom
Sytuacja cenowa na rynku austriackiej cebuli pozostaje stabilna. Jakie czynniki o tym zadecydowały?
czytaj więcej
Cebula
2019-09-03 17:48
Co z cenami cebuli?
Sytuacja na polskim rynku cebuli charakteryzuje się odmienną dynamiką zmian cenowych w porównaniu zarówno do rynków UE, jak i tych za naszą wschodnią granicą.
czytaj więcej
Cebula
2019-09-02 08:00
Regionalny rynek cebuli – 35. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2019-08-30 08:00
Holandia – cebula ceka i tanieje
To dopiero początek sezonu eksportowego dla holenderskiej cebuli. Handel dopiero musi się rozruszać, co widać też w cenach.
czytaj więcej
Cebula
2019-08-26 07:12
Regionalny rynek cebuli – 34. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.