Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2769 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Regionalny rynek cebuli – 38. tydz. br.

Cebula
  |   Źródło:
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, w tym również w Polsce?

Według EastFruit, w minionym tygodniu główne zmiany na rynku cebuli odnotowano w Rosji, Uzbekistanie i Gruzji. W pierwszym z tych państw ceny wzrosły o 18-26 procent, podczas gdy w pozostałych dwóch ceny cebuli spadły. W innych krajach, które projekt regularnie monitoruje, sytuacja rynkowa była spokojniejsza, a ceny rzadko były korygowane.

W Rosji producenci cebuli rozpoczęli aktywne zbiory późnych odmian, a popyt na te produkty wzrósł, tak jak i ceny. Ponadto w południowych regionach kraju rolnicy zgłaszali trudności w kampanii zbiorów z powodu deszczowej pogody, a podaż produktów wysokiej jakości nadających się do długotrwałego przechowywania była ograniczona. Pod koniec tygodnia ceny cebuli w Rosji osiągnęły maksymalne limity 0,19 USD/kg, a sprzedawcy oferowali cebulę o problematycznej jakości już od 0,13 USD/kg.

Na Ukrainie główną część dostaw stanowiła nadal cebula niskiej jakości, oferowana od 0,09 USD/kg. Tymczasem rolnicy mający późne odmiany nie forsowali jeszcze sprzedaży i woleli zachować główne ilości, ustalając dość wysokie ceny, sięgające 0,14 USD/kg. Cebulę taniej niż na Ukrainie można było kupić tylko w Azji Centralnej: w Tadżykistanie produkty te były oferowane po 0,08-0,10 USD/kg, a w Uzbekistanie ceny spadły do ​​0,10-0,13 USD/kg.

Polska z kolei utrzymywała się na czele w rankingu cen cebuli w regionie regularnie monitorowanym przez EastFruit: na polskim rynku produkty te, podobnie jak w poprzednim tygodniu, sprzedawano po 0,19-0,29 USD/kg. Zakres cen cebuli w Gruzji był podobny: 0,19-0,28 USD/kg. W Mołdawii i na Białorusi sprzedawcy również praktycznie nie korygowali wcześniej ustalonych poziomów cen: odpowiednio 0,18–0,24 USD/kg i 0,19–0,23 USD/kg.

Podobne
Cebula
2020-09-21 08:00
Holandia – eksport cebuli przede wszystkim do Afryki
Afryka kupuje coraz więcej holenderskiej cebuli.
czytaj więcej
Cebula
2020-09-17 08:00
Austria – stabilny rynek cebuli
Dobra pogoda umożliwiła przyśpieszenie zbiorów cebuli w Austrii.
czytaj więcej
Cebula
2020-09-15 13:00
Ukraina – dobre zbiory cebuli
Ukraina w 2020 roku zbiera dobre ilości wysokiej jakości cebuli.
czytaj więcej
Cebul
2020-09-14 11:00
Regionalny rynek cebuli – 37. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, w tym również w Polsce?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.