Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 30 maja 2020. Od wczoraj dodano 2076 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Kolejny sadownik umiera w komorze z KA

  |   Źródło:
Kilka dni temu w okolicach Belska Dużego zmarł sadownik po wejściu do komory z kontrolowaną atmosferą. Rutyna? Brawura?

W miniony wtorek zmarł 45-letni sadownik z miejscowości Boruty na terenie gminy Belsk Duży. Mężczyzna prawdopodobnie chciał sprawdzić stan owoców w chłodni z kontrolowaną atmosferą, zaciągnął się powietrzem i zmarł na miejscu.

Jak informuje, kom. Agnieszka Wójcik z KPP Grójec, sprawa jest wyjaśniana, ale prawdopodobnie zawiniła niska zawartość tlenu w atmosferze, przy podwyższonej ilości dwutlenku węgla. Sekcja zwłok ma wykluczyć udział w zdarzeniu osób trzecich.

Podobnych przypadków jest niestety wiele – producenci sięgają po jabłka „na wdechu”, a do nieszczęścia nie potrzeba dużo. W ubiegłym tygodniu do podobnego zdarzenia doszło na terenie gminy Warka. W chłodni z KA zmarła kobieta.

 

Słowa kluczowe: KA, komory KA, komory gazowe

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.