Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 30 maja 2020. Od wczoraj dodano 3037 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Mieszkańców Wielkiej Brytanii nie stać na owoce i warzywa?

  |   Źródło:
Prawie 4 mln dzieci w Wielkiej Brytanii żyje w zbyt ubogich gospodarstwach domowych, aby móc spożywać wystarczającą ilość owoców i warzyw.

Prawie 4 miliony dzieci w Wielkiej Brytanii żyje w gospodarstwach domowych, które mają problemy finansowe na tyle poważne, by móc pozwolić sobie na zakup wystarczającej ilości owoców, warzyw, ryb i innych zdrowych produktów w celu spełnienia oficjalnych wytycznych żywieniowych. Nowe badania wyraźnie wskazują, że wśród społeczeństwa brytyjskiego panuje ubóstwo konsumenckie.

Fundacja ds. Żywności stwierdza, że około 3,7 mln dzieci w Wielkiej Brytanii są częścią rodziny, w której zarobki są niższe niż 15.860 funtów rocznie i wydatki na jedzenie stanowią aż 42 procent dochodów na jedzenie. W przypadku tych rodzin zdrowa dieta będzie najprawdopodobniej niedostępna.

Autorzy raportu wezwali ministrów Wielkiej Brytanii do zwiększenia wypłat świadczeń socjalnych i zapewnienia, że ​​zdrowa żywność będzie szerzej dostępna dla gospodarstw domowych o niskich dochodach, na przykład poprzez kupony na żywność dla kobiet w ciąży i powszechne bezpłatne posiłki w szkole.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.