Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 4 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2187 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rośnie spożycie jabłek na świecie

  |   Źródło:
Konsumenci na całym świecie coraz częściej sięgają po jabłka. Spożycie tych owoców rośnie rokrocznie o kilka proc.

Według najnowszego raportu pt. "World: Apple - Market Report, Analysis and Forecast To 2025" , opublikowanego niedawno przez IndexBox, rynek jabłek w 2016 roku wzrósł do wielkości 89,3 mln ton, czyli o 2,5 mln ton (o 3 proc.) więcej w porównaniu do roku poprzedniego. W sumie zaobserwowano tendencję wzrostową spożycia jabłek - średnia roczna stopa wzrostu wyniosła + 3,5 proc. rocznie w ciągu ostatnich dziewięciu lat. 

Co więcej, konsumpcja jabłek będzie nadal rosnąć w umiarkowanym tempie w wyniku rosnących dochodów i wzrostu populacji Ziemi, a także dzięki programom marketingowym mającym na celu promowanie zdrowego i zrównoważonego odżywiania. Głównym motorem wzrostu konsumpcji jabłek na świecie będzie dynamicznie rozwijający się rynek azjatycki (głównie rynek chiński), gdzie dzięki zrównoważonemu rozwojowi miast i rosnącym standardom życia popyt na wysokiej jakości owoce będzie nadal rosnąć. Coraz większa liczba konsumentów domaga się świeżych owoców, co staje się możliwe dzięki rozwojowi technologii długotrwałego przechowywania owoców tego gatunku.

Przewiduje się, że wyniki rynku będą kontynuowały tendencję wzrostową, rozszerzając się o przewidywany CAGR o +2,0 proc. w okresie dziewięciu lat od 2016 do 2025 roku, który ma przynieść wielkość rynku do 107 mln ton w 2025 roku.

Tekst oryginalny: https://www.indexbox.io/store/world-apple-market-report-analysis-and-forecast-to-2020/

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.