Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 30 maja 2020. Od wczoraj dodano 2178 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Szkocja: naukowcy pracują nad poprawą smaku malin

  |   Źródło:
Szkoccy naukowcy pracują nad poprawą smaku malin aby niezależnie od warunków pogodowych w czasie uprawy, smakowały każdemu.

Szkoccy naukowcy pracują nad poprawą smaku malin, który jest pod presją zarówno zmieniających się warunków pogodowych, jak i zróżnicowanych opinii na temat tego, co sprawia, że ​​tak naprawdę smakuje konsumentom. Smak maliny jest szczególnie podatny na zmiany w środowisku, a kupujący są podzieleni w opinii, co czyni malinę smaczną. Badania wykazały, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety oraz młodzież mają różne poglądy na temat smaku malin. W wyniku tego popularność tych owoców jest relatywnie słaba.

Teraz naukowcy z James Hutton Institute w Invergowrie, w pobliżu Dundee, badają, jak wyhodować malinę, która zachowa swój smak niezależnie od pogody, sprawiając, że amatorów malin jeszcze przybędzie.

Dr Julie Graham, naukowiec zajmująca się badaniem owoców miękkich i jednocześnie kierownik projektu w Instytucie Jamesa Hutton'a, powiedziała, że ​​produkcja malin, które zarówno będą dobrze smakować, jak i będą odporne na stres środowiskowy, byłaby kluczem do sukcesu branży owoców miękkich, która kosztuje około 115 mln funtów rocznie (128 mln euro) w Szkocji.

 

 

Słowa kluczowe: maliny, spożycie malin, smak malin

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.