Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 18 września 2019. Od wczoraj dodano 4196 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »  Czereśnie także ucierpiały

Czereśnie także ucierpiały

Czereśnie
  |   Źródło:
Sady czereśniowe również ucierpiały od ostatnich przymrozków. Jak bardzo?

Sezon czereśniowy startuje już niedługo, problem w tym, że tej wiosny pogoda wybitnie nie sprzyja sadownikom. Za nami druga fala przymrozków i z informacji napływających do redakcji fresh-market.pl wynika, że są miejsca, w których mróz poczynił poważne szkody w czereśniowych sadach.

Co prawda nie dysponujemy danymi całościowymi i dostateczną ich ilością, aby móc podjąć wiarygodne szacunki ilościowe, ale informacje są niepokojące. Wielu sadowników donosi bowiem o dużych szkodach poczynionych przez niskie temperatury. Zwłaszcza na młodych drzewach, na których korona liści nie miała szans ochronić zawiązków owoców.

Jak to z mrozem, szkody są bardzo nieregularne. W jednej kwaterze straty są znaczące, ale obok leżą kwatery, gdzie drzewa wyszły niemal bez szwanku. Wydaje się jednak, iż informacji o stratach jest na tyle dużo, że jakieś przełożenie na zbiory będzie to miało. Zwłaszcza, że to nie musi być koniec przymrozków, a jeszcze w czerwcu owoce poopadają.

z1

z2

z3

Słowa kluczowe: czereśnie, owoce, przymrozki

Podobne
Czereśnie
2019-05-08 09:00
Ukraina – czereśnie tańsze niż rok wcześniej?
Ceny czereśnie na Ukrainie w sezonie 2019 mogą spaść jeszcze niżej niż te w poprzednim roku, prognozują eksperci portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Wiśnie
2019-04-18 11:00
Wiśnie i czereśnie też ucierpiały od przymrozków.
Nie tylko jabłonie, ale także drzewa wiśni i czereśni ucierpiały od przymrozków, które w mijającym tygodniu nawiedziły wiele rejonów Polski.
czytaj więcej
Czereśnie
2019-03-05 15:00
Hiszpania – czereśnie będą wcześniej
W niektórych regionach Hiszpanii na drzewach czereśni już pojawiły się pąki, pisze portal www.freshplaza.com. To efekt pogody.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.