Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 21 luty 2020. Od wczoraj dodano 2830 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Na indyjskim rynku wzrosły gwałtownie ceny cebuli

  |   Źródło:
Średnie hurtowe ceny cebuli w Indiach wzrosły o prawie 50% w ciągu ostatnich trzech tygodni z powodu popytu przewyższającego podaż.

Średnie hurtowe ceny cebuli w Indiach wzrosły o prawie 50% w ciągu ostatnich trzech tygodni z powodu popytu przewyższającego podaż. Według źródeł APMC mogą nawet przekroczyć 2000 Rs za 100 kg w ciągu najbliższych kilku dni. Wynika to z faktu, że do końca października nie będzie nowych zbiorów, a na rynku są cebule, zebrane w marcu i kwietniu, pochodzące z magazynów rolników, co spowodowało spadek podaży. Jednocześnie wzrosło zapotrzebowanie na cebulę. Doprowadziło to do wzrostu średnich hurtowych cen cebuli. Rząd postanowił utworzyć zapas cebuli buforowej, aby ustabilizować hurtowe ceny i poradzić sobie z ewentualnym niedoborem tego warzywa w sierpniu i wrześniu.


 

Słowa kluczowe: cebula, indie

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.