Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 15 października 2019. Od wczoraj dodano 3492 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Środki ochrony roślin

Jabłka
2019-10-15 08:00
Jeszcze o eksporcie polskich jabłek
Utrata rynku rosyjskiego nie jest jedynym wyzwaniem, z jakim mierzą się polscy producenci i eksporterzy jabłek.
czytaj więcej
śliwki
2019-09-03 14:13
Mołdawia – mniej oprysków na owoce?
Mołdawscy sadownicy są gotowi ograniczyć stosowanie pestycydów, aby uzyskać dostęp dla swoich produktów na rynek niemiecki.
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-29 10:57
Mołdawia – sadownicy maja powody do narzekań
Producenci owoców w Mołdawii narzekają na deszczową pogodę i rozprzestrzenianie się szkodników i chorób w sadach, czytamy na portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
źródło foto: redmfoto.pl
2019-05-23 08:04
Będzie mniej czereśni. Lepsza jakość to większy zysk
Fale przymrozków, które tej wiosny wystąpiły podczas kwitnienia i tworzenia się zawiązków czereśni, spowodowały znaczne straty – sięgające w niektórych sadach nawet do 90% oczekiwanego plonu. Eksperci oceniają, że w tym roku na rynku będzie mniej czereśni, a cena, jaką będą mogli uzyskać plantatorzy, okaże się korzystna. Jednak, aby tak się stało, owoce powinny cechować się wysoką jakością i być wolne od spękań, które nie tylko stanowią defekt wizualny, ale zagrażają wystąpieniem chorób. Czy i jak można ochronić czereśnie przed pękaniem?
czytaj więcej
Jabłka
2019-04-18 07:50
Dobre wiadomości na trudny sezon sadowniczy
Rok 2018 – ze względu na ogromny urodzaj i skrajnie niskie ceny jabłek – spowodował katastrofalną sytuację ekonomiczną w polskim sadownictwie. Nastoje w branży są pesymistyczne, a nakłady finansowe na tegoroczne zabiegi bardzo niskie. Sadownicy będą szukali jak największych oszczędności, jednak nie mogą zrezygnować z ochrony, ponieważ w uprawach wieloletnich, jakimi są drzewa owocowe, przyniosłoby to negatywne, długofalowe efekty. Czy mogą liczyć na skuteczne, ale korzystne ekonomicznie rozwiązania? Okazuje się, że od tego sezonu już tak.
czytaj więcej
źródło foto: innvigo
2019-04-09 12:00
Opłacalna jak uprawa kapusty
Warunki pogodowe, zmieniające się nawyki żywieniowe i zakupowe konsumentów, zapotrzebowanie rynku krajowego i odbiorców zagranicznych to niektóre z czynników kształtujących ceny warzyw. Tak dzieje się np. w przypadku kapusty, która w tym roku osiąga korzystne stawki w skupie i ceny hurtowe. Krajowi plantatorzy mogą skorzystać z tej szansy i zwiększyć opłacalność swojej produkcji, jeśli będą uważnie obserwowali trendy i dostosują się do nich.
czytaj więcej
Jabłka
2019-03-07 10:00
Holandia – naukowcy badają gnicie owoców
W Holandii naukowcy wykryli, które czynniki najczęściej powodują gnicie jabłek i gruszek podczas przechowywania, o czym pisze www.fruit-inform.com, powołując się na holenderskie źródło http://www.groentenenfruit.nl/.
czytaj więcej
źródło: agroFakt
2018-12-27 14:12
Nieodnowienie substancji czynnej: tiuram
Od maja przyszłego roku nie będzie można stosować w sadownictwie preparatów grzybobójczych zawierających tiuram.
czytaj więcej
Źródło: forestryimages.org
2018-12-07 16:11
Groźny amerykański szkodnik zagraża polskiej borówce
Dasineura oxycoccana (Johnson) północnoamerykański szkodnik, stwarzający zagrożenie dla upraw borówki i żurawiny w Europie – ostrzega PIORIN.
czytaj więcej
Innvigo
2018-12-03 16:31
Polska marka INNVIGO – konkurencyjna i innowacyjna
Czy na krajowym rynku środków ochrony roślin, zdominowanym przez globalne koncerny, jest miejsce dla kolejnego gracza? Czy stosunkowo niewielka firma, specjalizująca się w produkcji preparatów postpatentowych, może odnieść sukces i stać się jednym z czołowych dostawców chemii rolniczej? Nawet jeśli kilka lat temu wydawało się to ryzykowne lub niewykonalne, przykład INNVIGO pokazuje, że użytkownicy uwierzyli w potencjał nowej marki i przekonali się do jakości oferowanych produktów.
czytaj więcej
Warzywa i ziemniaki
2018-09-04 15:01
Bezpieczne wspomaganie warzyw i ziemniaków
Producenci warzyw i ziemniaków każdego roku stają przed wieloma wyzwaniami. Z jednej strony muszą zapewnić uprawom optymalną ochronę, odpowiednio reagować na warunki meteorologiczne i wywoływane przez nie stresy, z drugiej – zadbać o jakość i bezpieczeństwo plonów. Konsumenci oczekują smacznych, zdrowych warzyw, firmy przetwórcze dodatkowo stawiają kryteria dotyczące ich wagi i kształtu oraz braku pozostałości. Jak rolnicy mogą wspomagać swoje uprawy, aby spełnić te wymagania?
czytaj więcej
UE zniesie dodatkowe kontrole dla egipskich truskawek
2018-07-10 17:32
UE zniesie dodatkowe kontrole dla egipskich truskawek
Egipskie truskawki już od następnego sezonu będą mogły trafiać na unijny rynek w zwiększonych ilościach, bez dodatkowych kontroli bezpieczeństwa.
czytaj więcej
Ograniczenia w stosowaniu środków ochrony roślin zawierających chloropiryfos
2018-07-03 14:02
Ograniczenia w stosowaniu środków ochrony roślin zawierających chloropiryfos
Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina, że w 2016* roku zostały wprowadzone ograniczenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin zawierających w swoim składzie substancję czynną chloropiryfos.
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-06-29 12:58
Niemcy sprawdzają pozostałości pestycydów w ziemniakach
W Niemczech wystartował nowy sezon ziemniaków. Wraz z nim zaczęły się kontrole, również ponadregionalne, dotyczące sprawdzania bulw na pozostałości pestycydów, o czym pisze portal www.fruchtportal.de.
czytaj więcej
Zmiana ustawy o ochronie roślin
2018-05-09 08:05
Zmiana ustawy o ochronie roślin
Rada Ministrów przyjęła dziś projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie roślin oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.
czytaj więcej
Teldor 500 SC o rozszerzonym zastosowaniu
2018-04-30 08:04
Teldor 500 SC o rozszerzonym zastosowaniu
Fungicyd firmy Bayer, przeznaczony do ochrony roślin jagodowych i ozdobnych przed chorobami grzybowymi, uzyskał rozszerzenie stosowania.
czytaj więcej
Niemcy: pozostałości środków ochrony roślin na owocach cytrusowych
2018-03-05 17:08
Niemcy: pozostałości środków ochrony roślin na owocach cytrusowych
W Niemczech, Państwowy Urząd ds. Rolnictwa, Bezpieczeństwa Żywności i Rybołówstwa MV w Rostock przebadał próbki owoców cytrusowych pod kątem pozostałości środków ochrony roślin.
czytaj więcej
Rośnie produkcja pestycydów w Polsce
2018-03-02 08:05
Rośnie produkcja pestycydów w Polsce
Zgodnie z danymi GUS produkcja pestycydów w Polsce w ostatnim czasie znacznie wzrosła.
czytaj więcej
Pozostałości ś.o.r. we francuskich owocach i warzywach
2018-02-22 21:36
Pozostałości ś.o.r. we francuskich owocach i warzywach
Okazuje się, że ponad 70 proc. owoców i ponad 40 proc. warzyw sprzedawanych we Francji posiada pozostałości pestycydów w sobie.
czytaj więcej
Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku
2018-02-07 17:15
Pół tony nielegalnych ś.o.r. zabezpieczyli funkcjonariusze z Białegostoku
Blisko pół tony nielegalnych środków ochrony roślin zabezpieczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku, policjanci KPP w Bielsku Podlaskim oraz pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa (WIORiN) w Białymstoku – podaje Krajowa Administracja Skarbowa, odział w Białymstoku.
czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Idź do strony: