Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 24 października 2020. Od wczoraj dodano 3040 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

UE zniesie dodatkowe kontrole dla egipskich truskawek

  |   Źródło:
Egipskie truskawki już od następnego sezonu będą mogły trafiać na unijny rynek w zwiększonych ilościach, bez dodatkowych kontroli bezpieczeństwa.

Po wprowadzeniu w Egipcie bardzo rygorystycznych standardów kontroli w eksporcie truskawek, Unia Europejska postanowiła usunąć dodatkowe kontrole importowe dla egipskich owoców, poinformował rzecznik Ministerstwa Rolnictwa, Hamed Abdel Dayem.

Wprowadzono restrykcyjne regulacje unijne w związku z zakazem eksportu wielu egipskich produktów rolnych pochodzenia roślinnego z powodu odkrytych pozostałości pestycydów, powiedział Hamed Abdel Dayem, nie precyzując jednak, kiedy kontrole zostały wprowadzone po raz pierwszy.

Według english.ahram.org.eg, Komisja Europejska poinformowała, że egipskie truskawki zostały usunięte także z czarnej listy importowanej paszy dla zwierząt i żywności pochodzenia niezwierzęcego, z zastrzeżeniem zwiększonego poziomu kontroli urzędowych.

Decyzja ta została podjęta po tym, gdy po skrupulatnych kontrolach jakość truskawek okazała się być zgodna z wymogami bezpieczeństwa przewidzianymi w przepisach unijnych i dla których podwyższony poziom oficjalnych kontroli nie jest już uzasadniony, można przeczytać na oficjalnej stronie Unii Europejskiej.

Mimo że nie jest to sezon truskawkowy w Egipcie, Emad Yacoub, wiceprezes Nivex, twierdzi, że zniesienie dodatkowych kontroli z pewnością będzie miało wpływ na nowy sezon. Nowy sezon rozpoczyna się bowiem w listopadzie i wiele owoców trafia wówczas do Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.