Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 18 września 2019. Od wczoraj dodano 4347 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »  Ukraina – jeżyny bardziej opłacalne od malin?

Ukraina – jeżyny bardziej opłacalne od malin?

Owoce jagodowe
  |   Źródło:
Uprawa jeżyn jest bardziej opłacalna niż uprawa malin, opinię eksperta wyrażoną na ukraińskim portalu agro.guide, przytacza także portal east-frut.com.

Jeżyna jest jednym z najbardziej dochodowych w uprawie owoców jagodowych, jednak konieczne jest przestrzeganie technologii produkcji i przechowywania upraw. Taką opinię podczas warsztatów „Udane historie kultur niszowych” wyraził Michaił Pawłowskii, o czym pisze Agro.guide.

„W ubiegłym roku, w połowie czerwca, jeżyna kosztowała 185 UAH/kg (27,08 zł/kg po obecnym kursie średnim). Pudełko kosztowało 1000 UAH (146,40 zł). Możesz je zebrać w 7 minut”, mówi producent.

Odmian, według niego, jest bardzo dużo. Sam rolnik uprawia, na przykład odmiany „Loch Tay”, „Natchez”.

Loch Tay czasami nie dojrzewa, pozostaje czerwony. W rzeczywistości jest to spowodowane wpływem mikroskopijnego kleszcza. Osadza się w każdej jagodzie i wydziela substancje opóźniające, które utrzymują jagodę „na zawsze młodą”. Maksymalnie możesz mieć czas na zebranie tylko pierwszych jagód ”- mówi Pawłowskii. Jedynym sposobem na pokonanie szkodnika jest oprysk krzewów przed pęknięciem pąków.

„Natchez” jest bardziej wymagający, ale także bardziej spektakularny. Tutaj musisz poznać pewne sposoby, aby jagody nie zmieniły koloru na czerwony następnego dnia po zbiorze - mówi producent. Możesz zebrać „Natchez”, wysłać go, a następnego dnia stanie się czerwony już w czasie transportu. Aby tego uniknąć, jagody po zbiorach, musisz natychmiast schłodzić. ”

Technologia uprawy jest prosta. Rośliny są uprawiana z nawadnianiem, ich przycinanie jest proste.

„Jeżyny są o wiele bardziej plenne niż maliny. Wydajność - 4 razy wyższa. Do tego nie można porównywać możliwości transportu jeżyn z transportem malin”- podsumował Michaił Pawłowskij.

Podobne
Maliny
2019-05-22 13:15
To nie będzie łatwy sezon dla producentów malin
Wiele wskazuje na to, że sezon 2019 będzie kolejnym trudnym rokiem dla producentów malin. Może nie aż tak jak rok 2018, ale są poważne przesłanki do obaw w tym względzie.
czytaj więcej
Maliny
2019-05-09 09:08
Drogie importowane maliny
Na rynku pojawiają się maliny importowane z Hiszpanii i Francji. Ich podaż rośnie, ale mimo to ceny tych owoców pozostają dość zaporowe.
czytaj więcej
Borówki wysokie
2019-05-08 09:58
Ukraina – borówka tania jak malina?
Czy w 2019 roku powinniśmy obawiać się spadku cen borówek do poziomu cen malin? Takie pytanie stawia portal east-fruit.com. Jaka jest odpowiedź?
czytaj więcej
Maliny
2019-04-24 10:00
Serbia – rekordowy eksport mrożonych malin
W roku 2018 Serbia wyeksportowała rekordową ilość mrożonych malin, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.