Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3274 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Lepszy bilans Renault nad Wisłą

Renault Master cieszył się dużym
zainteresowaniem kupujących
  |   Źródło:
Sprzedaż Renault w Polsce, w czerwcu 2013 roku była rekordowo wysoka, pomimo ogólnej trudnej sytuacji na rynku samochodów.

W czerwcu, w którym sprzedaż samochodów osobowych wzrosła globalnie o 8 proc. (w stosunku do czerwca 2012) marki Renault i Dacia zanotowały wzrost odpowiednio o 24 proc. i o 46 proc.

W przypadku marki Renault związane jest to z ofensywą nowych modeli, zapoczątkowaną pod koniec ub.roku wprowadzeniem Nowego Clio. W marcu br. ofertę poszerzyło Nowe Clio Grandtour, a w maju pojawił się na rynku całkowicie nowy model - miejski crossover Renault Captur. Model Clio znalazł się na 5 miejscu wśród najczęściej wybieranych przez Polaków modeli w tym miesiącu, był także drugim najczęściej wybieranym modelem przez klientów indywidualnych.

W grupie samochodów dostawczych do 6 t Renault zajęło w czerwcu drugie miejsce z wynikiem 534 zarejestrowanych samochodów. Największym zainteresowaniem cieszył się model Master - 362 sprzedane sztuki plasują go na drugim miejscu na rynku w czerwcu oraz po pierwszym półroczu. Na rynku samochodów dostawczych w Europie, Renault po raz 15 z rzędu jest liderem rynku.

Dacia, po rekordowym wzroście w 2012 roku, stale zwiększa sprzedaż i awansowała w rankingu o dwie pozycje. Wpływ na to mają: sprzedaż Dustera (trzecia pozycja w segmencie SUV), odnowiona gama modeli Sandero, Logan oraz wprowadzenie nowych: Lodgy, Dokker i Dokker Van.

Udział w ogólnym wyniku mają również stacje PRO+ (Centra Obsługi Firm), których w Polsce jest teraz piętnaście w całej Polsce. W roku 2012 sprzedano 2 424 samochody Renault i Dacia, zabudowane przez autoryzowane firmy nadwoziowe, co daje 15% wzrostu w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Podobne
Kurczy się rynek samochodów ciężarowych w Europie. Źródło:matpras.(mt)
2013-02-13 09:08
Skurczył się rynek samochodów ciężarowych
W roku 2012 zachodnioeuropejski rynek samochodów ciężarowych (DMC ≥ 3,5 tony) skurczył się o 7,4 proc. do 574 700 jednostek, a warunki wymiany handlowej pogarszały się w kolejnych miesiącach.
czytaj więcej
Uszkodzony samochód służbowy
2012-04-03 11:00
Uszkodzony samochód służbowy
Kierowca w mojej firmie podczas użytku do celów prywatnych samochodu służbowego, uszkodził go. Jakie konsekwencje mogę wyciągnąć?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.