Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3274 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Lekki samochód dostawczy, który potrafi okrążyć ziemię 25 razy

IVECO Daily
  |   Źródło:
Każdego dnia przez ostatnie trzy lata samochód IVECO Daily pokonywał trasę od RPA do Namibii, przemierzając codziennie, przez 365 dni w roku, dystans o długości tysiąca kilometrów.

Dało to imponującą liczbę, która łącznie przekroczyła milion kilometrów. Wynik ten raz jeszcze potwierdza niezawodność i wytrzymałość lekkich samochodów marki IVECO.

13 klientów z RPA, posiadających około 30 pojazdów, poinformowało IVECO o osiągnięciu takiego przebiegu, a więc liczby kilometrów ponad dwukrotnie większej niż odległość od Ziemi do Księżyca (prawie 400 000 kilometrów) i 25 razy większej niż długość obwodu Ziemi (40 000 kilometrów). IVECO Daily w wersji Minibus jest pojazdem, który szczególnie często musi radzić sobie z ogromnymi odległościami, pokonywanymi codziennie po drogach, które nie zawsze są pokryte asfaltem i które wymagają od kierowcy zachowania szczególnej ostrożności.

Daily udowadnia w ten sposób, że jest pojazdem mocnym, bezpiecznym i wiarygodnym, ale również na tyle wytrzymałym, że instalowany jest w nim siedmiocyfrowy licznik kilometrów. Podwozie samochodu, wzmocnione metalowymi podłużnicami, zapewnia nie tylko sztywność konstrukcji, ale również odporność na zużycie - zwłaszcza na trudnych terenach takich jak tereny afrykańskie — oraz trwałość. Dzięki niezależnemu zawieszeniu przedniemu i sztywnym osiom tylnym pojazd może w doskonały sposób absorbować nierówności drogi, zyskuje większą precyzję w zakresie kierowania oraz zapewnia stabilne prowadzenie i trzymanie się drogi.

Sięgająca 1978 roku historia IVECO Daily dowodzi sukcesu tego pojazdu jako wzorca w branży transportu lekkiego w Europie i na całym świecie. Już od czasu powstania pierwszej wersji ustanawia on nowe rekordy i wyprzedza rynek, stając się punktem odniesienia w zakresie innowacyjności w obszarze lekkich pojazdów użytkowych.

Tajemnica jego sukcesu leży w jego zdolności do ciągłej ewolucji i zarazem utrzymania wartości, które zawsze charakteryzowały jego „kod genetyczny” składający się z niezawodności, wydajności i uniwersalności.

„Mocny z natury” Daily w wersji z napędem 4x4 był w ostatnim czasie przedstawiany na prezentacjach w sześciu południowoafrykańskich państwach: RPA, Suazi, Mozambiku, Zimbabwe, Botswanie i Namibii, występując u głównych dealerów prowadzących działalność na tym obszarze.

Inicjatywa „Daily4Africa” została opracowana w celu promowania IVECO Daily na kontynencie afrykańskim, a także dla podkreślenia znaczenia bezpieczeństwa drogowego oraz poprawnego zachowania podczas prowadzenia samochodu — kwestii bardzo bliskiej IVECO i będącej przedmiotem wielu inicjatyw międzynarodowych, realizowanych na przestrzeni ostatniego roku obok takich przedsięwzięć jak uruchomienie współpracy pomiędzy Iveco, New Holland Agriculture oraz Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA) w związku z kampanią „FIA Action for Road Safety”.

Słowa kluczowe: daily, iveco, samochód dostawczy

Podobne
pojazd Iveco startujący w Rajdzie Dakar 2013. Źródło:mat.pras.
2013-01-09 12:07
Iveco lubi sporty ekstremalne
Iveco, firma, którą zna każdy dostawca owoców i warzyw, to firma zainteresowana bardziej ekstremalnymi wydarzeniami, niż dostarczaniem świeżych produktów.
czytaj więcej
Ekologiczne pojazdy Iveco
2012-12-13 10:30
Iveco dostarczy ekologiczne pojazdy do TNT
6 grudnia 2012 r. w Turynie Iveco i TNT Express Italy potwierdzają swoje zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska, podpisując kontrakt na dostawę 115 pojazdów Daily Natural Power do roku 2013.
czytaj więcej
Iveco Daily
2012-04-27 14:07
Iveco Daily
Jedną z popularnych marek wśród aut dostawczych jest Iveco. Przyglądamy się niedawno wprowadzonej na rynek nowej generacji modelu Daily.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.