Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 30 marca 2020. Od wczoraj dodano 2091 ceny w 20 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja wydłuża zakaz tranzytu towarów z Ukrainy do Kazachstanu i Kirgistanu

Rosja wydłuża zakaz tranzytu towarów z Ukrainy do Kazachstanu i Kirgistanu
  |   Źródło:
Prezydent Federacji Rosyjskiej postanowił przedłużyć ograniczenie tranzytu ukraińskich produktów przez terytorium Rosji.

Prezydent Rosji, Władimir Putin zmienił swój dekret z 1 stycznia 2016 roku ograniczając tranzyt towarów z Ukrainy do Kazachstanu i Kirgistanu przez terytorium Federacji Rosyjskiej. Poprawka Putina przedłuża dekret o kolejne sześć miesięcy.

Zgodnie z dekretem międzynarodowy transport drogowy oraz transport kolejowy towarów z Ukrainy do Kazachstanu przez terytorium rosyjskie jest ograniczone i odbywa się tylko przez terytorium Białorusi. W lipcu 2016 roku Putin wprowadził zmiany do dekretu w celu włączenia transportu towarów do Kirgistanu.

We wrześniu 2016 roku Ukraina zwróciła się do WTO o pomoc w wyjaśnieniu sprawy dotyczącej tych ograniczeń. W skardze Ukraina stwierdziła, że ​​ograniczenia rosyjskie doprowadziły do ​​zmniejszenia eksportu ukraińskich towarów do Azji Środkowej i Kaukazu w I półroczu 2016 roku o 31,1 proc., w tym do Kazachstanu o 45,5 proc. Rozmowy między stronami , jakie odbyły się w listopadzie tego roku, nie doprowadziły do ​​żadnego konsensusu.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.