Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 7 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3644 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Austria – zbiór cebuli zakończony

Cebula
  |   Źródło:
Tegoroczna kampania zbioru cebuli w Austrii została zakończona. Czy fakt ten miał wpływ na ceny?

Zbiór cebuli w Austrii został już w zasadzie zakończony. W zasadzie, bo jeszcze gdzieniegdzie zbiera się ostatnie partie, ale w skali kraju rynek wszedł w okres handlu cebulą z magazynów. Czy fakt, że sprzedaż „z pola” została zakończona, wpłynął na poziom cen w Austrii?

Jak dotąd nie. Sytuacja cenowa w tamtejszym hurcie pozostaje stabilna. Jest to głównie wynik umiarkowanego popytu. To znaczy nie ma problemu ze sprzedażą cebuli, ale nie ma też dużych zakupów hurtowych na zapas. I to pomimo faktu, że zbiory są poniżej przeciętnej. Wciąż też dość słabo sprzedaje się cebula do eksportu. Na rynku krajowym handel jest bardziej aktywny.

Jeśli chodzi o ceny, to dla producenta pozostają one, za cebulę oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy, na poziomie 23,00 – 28,00 euro/100 kg (0,99 – 1,21 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2018 ceny te utrzymywały stabilny poziom 28,00 – 32,00 euro/100 kg (1,21 – 1,38 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Podobne
Cebula
2019-10-08 08:04
Regionalny rynek cebuli – 40. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej? Czy w Polsce cebula wciąż jest najdroższa?
czytaj więcej
Cebula
2019-10-04 14:00
Holandia – drożej za cebulę
Trend cenowy, który na holenderskim rynku cebuli w tygodniu poprzednim zaledwie się zarysował, w kolejnych dniach wyraźnie się rozbudował.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-04 08:00
Azja Środkowa – problem z eksportem cebuli
Ceny cebuli w Uzbekistanie i Tadżykistanie spadają, ale wciąż nie ma popytu na eksport.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-02 12:28
Austria – stabilne ceny cebuli
Przełom września i października nie przyniósł zmian w sytuacji cenowej na austriackim rynku cebuli. Pytanie, czy zmiany nie przyjdą w kolejnych tygodniach?
czytaj więcej
Cebula
2019-10-01 13:32
Niepewność na cebulowym rynku
Choć wiadomo, że drugi rok z rzędu w Polsce zbiory cebuli będą słabe, to przyszłość cen cebul rysuje się bardzo niepewnie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.