Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 24 sierpnia 2019. Od wczoraj dodano 2138 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »  Holandia – wysokie ceny selerów

Holandia – wysokie ceny selerów

Selery
  |   Źródło:
Podaż selerów na rynku holenderskim jest niska, a to powoduje, że ceny tych warzyw utrzymują się na wysokim poziomie.

Podobnie jak w przypadku innych warzyw z otwartego gruntu, seler korzeniowy w tym roku osiąga dobre ceny na holenderskim rynku. „Producent dostaje od 70 do 80 centów za kilogram”, mówi Pierre Sweep z A&P Sweep ze Zevenbergen. Według handlowca wysokie ceny nie wpływały jednak jak dotychczas na ograniczenie sprzedaży. „Nie ma mowy o żadnych zastojach. To wspaniała rzecz, jeśli chodzi o nasz kraj. Jeśli na rynku międzynarodowym są niedobory, ludzie zawsze do nas trafiają”.

„Oczywiście nadal są kraje, które kupują mniej ze względu na wysokie ceny naszych selerów, ale widzimy, że liczba klientów rośnie. A kierunki skąd płynie popyt są bardzo zróżnicowane: od Niemiec przez Serbię, Chorwację, Polskę, Rumunię, Węgry, Skandynawię po Zjednoczone Królestwo ”, mówi holenderski handlowiec.

„Oczywiście, wysokie ceny są fantastyczne dla producentów, chociaż uważam, że szkoda, iż ​​rynek selera zawsze musi mieć tak ogromne wzloty i upadki. Można założyć, że ta sytuacja na rynku doprowadzi do skrajnej reakcji w sezonie następnym”, mówi Pierre, kto oczekuje, że nowe zbiory zaczną się bardzo wcześnie.

Zapasy skurczyły się już do niskiego poziomu. „Zbudowaliśmy dobrą jakość razem z naszymi producentami, a to oznacza, że ​​do tej pory nie ma żadnych problemów z jakością. Co więcej, z powodu kontraktów wysyłamy selera do przetwórstwa, chociaż ceny rynkowe są na to zbyt dobre, ale to wszystko jest częścią gry!

Podobne
Selery
2019-05-14 15:00
Ceny selerów nadrabiają zaległości
Sytuacja na hurtowym rynku selerów zmienia się ze znacznie większą dynamiką niż jeszcze dwa – trzy miesiące temu. Ostatnio dynamika ta jeszcze wzrosła. Co to oznacza dla cen tych warzyw?
czytaj więcej
Selery
2019-04-15 12:00
Ładny seler w cenie
Po wyraźnym dołku cenowym w marcu, również na hurtowy rynek selerów przyszło wreszcie ożywienie. Jak obecnie kształtują się ceny tych warzyw w dużym hurcie?
czytaj więcej
Selery
2019-03-15 19:27
Większy popyt na selery, ale czy wszędzie?
Ostatnie dni przyniosły z rynku hurtowego informacje o poprawie popytu na selery. Ale jak duży jest zasięg tej poprawy?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.