Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 26 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 1868 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Serwis informacyjny  »  Wiadomości  »  Rosja – problemy z agro-importem z Kazachstanu

Rosja – problemy z agro-importem z Kazachstanu

Owoce
  |   Źródło:
Tylko w lipcu Rossielchoznadzor zablokował wwóz na teren Federacji Rosyjskiej 239 ton agroproduktów z Kazachstanu.

W lipcu pracownicy dyrekcji Rossielchoznadzoru z obwodu czelabińskiego ujawnili 19 przypadków nieprawidłowości w imporcie produktów roślinnych i zwierzęcych z Kazachstanu na rosyjsko-kazachskiej części granicy państwowej Federacji Rosyjskiej.

W 14 przypadkach dotyczyło to zablokowania wwozu na teren Federacji Rosyjskiej 218 ton produktów roślinnych (arbuzy, melony, winogrona, morele, nektaryny, brzoskwinie, jabłka, śliwki, cebula, bakłażany, pomidory, papryka, mąka pochodzących z Kazachstanu, Tadżykistanu, Kirgistanu). Przyczyną zatrzymania produktów był brak świadectw fitosanitarnych, nieważne świadectwa fitosanitarne oraz naruszenie zasad etykietowania produktów roślinnych.

W pięciu przypadkach zablokowano wwóz 21 ton produktów pochodzenia zwierzęcego (drób, miód, produkty mleczne, ryby, podroby), które próbowano wwieźć do Rosji bez odpowiednich dokumentów weterynaryjnych.

Zgodnie z wymogami prawa import na terytorium Federacji Rosyjskiej takich produktów roślinnych i zwierzęcych ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo był zabroniony. Przewoźnikom wydano instrukcje zwrotu towarów, sprawcy zostali pociągnięci do odpowiedzialności administracyjnej za naruszenie procedury importowej. Samochody z produktami pod kontrolą urzędników Rossielchoznadzoru wróciły do ​​nadawców.

Komentarz redakcji fresh-market.pl

Jak widać problemy z importem produktów rolnych to nie tylko specyfika wschodniej granicy Federacji Rosyjskiej. Gdy sytuacja normalizuje się na przejściach rosyjsko-białoruskich, problemy pojawiają się na granicy z Kazachstanem, którędy do Rosji trafia duża część importowanych warzyw i owoców.

Podobne
Ziemniaki
2019-08-09 09:00
Rosja – niski popyt na ziemniaki
Rosyjskich rolników niepokoi spadek popytu na ziemniaki na tamtejszym rynku krajowym.
czytaj więcej
Owoce
2019-08-09 08:00
Rosja obniży VAT na owoce
Od 1. października stawka podatku VAT na owoce i owoce jagodowe w Federacji Rosyjskiej zostanie obniżona.
czytaj więcej
Cebula
2019-08-08 08:00
Rosja – znaczny spadek cen cebuli
W ciągu ostatniego tygodnia ceny cebuli w Rosji spadły o 22 procent.
czytaj więcej
Rosja wstrzymuje import z Chin owoców pestkowych i ziarnkowych
2019-08-01 13:00
Rosja wstrzymuje import z Chin owoców pestkowych i ziarnkowych
Rossielchoznadzor ogłosił zawieszenie importu do Rosji owoców ziarnkowych i pestkowych z Chin w związku z wykryciem skażenia w dostawach takich owoców.
czytaj więcej
Jabłka
2019-07-31 10:00
Rosja – producenci jabłek chcą większej kontroli importu
Rosyjscy sadownicy wezwali do ścisłej kontroli jakości jabłek sprowadzanych z Białorusi.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.