Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2250 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Sporo droższe

Sporo droższe

  |   Źródło:
W ostatnim czasie kostarykańskie ananasy sporo zdrożały. Po ile w chwili obecnej oferują je importerzy?

Na przełomie stycznia i lutego na polskim rynku odnotowano obniżkę cen kostarykańskich ananasów. Ceny wówczas spadły do około 40 złotych za karton, tym samym zniżając się praktycznie do poziomu ubiegłorocznego. Przypomnijmy, że rok temu na początku stycznia ananasy z Kostaryki oferowane były w cenie od 38,00 zł w przypadku owoców w drobniejszym kalibrze 10 i w cenie 36,00 - 40,00 zł za karton w przypadku owoców w kalibrze 6. W styczniu 2014 roku było jeszcze taniej, bo ceny ananasów rozpoczynały się już od 30,00 zł za karton (kaliber 5 i 6). W tym roku ceny zatrzymały się na poziomie 40,00 zł za karton - za owoce w kalibrze od 5 do 9.

Od tamtej pory minęło kilka tygodni i niestety nie jest już tak tanio. W ostatnim czasie odnotowano bowiem, spory, bo 20 proc. skok cenowy w górę. Dziś ananasy z Kostaryki w małym hurcie oferowane są w cenie od 48,00 zł za karton - za owoce w kalibrze od 5 do 7 i jak mówią importerzy, w tym sezonie nie ma już szans na tańsze owoce.

 

 

Podobne
Tania Kostaryka?
2017-02-03 11:36
Tania Kostaryka?
Od listopada ubiegłego roku na polskim rynku dostępne są w sprzedaży tanie ananasy z Kostaryki. A jak obecnie wygląda sytuacja cenowa tych owoców?
czytaj więcej
Tanie ananasy, choć…
2016-12-20 14:02
Tanie ananasy, choć…
Trwa sezon na kostarykańskie ananasy. To czas najwyższej podaży i najniższych cen tych owoców w Polsce.
czytaj więcej
Unijny handel zagraniczny
2016-04-01 12:05
Unijny handel zagraniczny
Unia Europejska jest importerem netto owoców i warzyw. Znacznie więcej produktów roślinnych kupuje niż eksportuje.
czytaj więcej
Kostaryka: spadek eksportu owoców
2016-03-04 15:05
Kostaryka: spadek eksportu owoców
Kostarykańscy eksporterzy wysyłają coraz mniej owoców. Problemy produkcyjne, bardzo wysokie koszty transportu a także wysoka konkurencja ze strony innych państw to tylko niektóre czynniki wpływające na tą redukcję.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.