Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 19 września 2020. Od wczoraj dodano 3215 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

To już końcówka sezonu na czerwoną porzeczkę

  |   Źródło:
Sezon na czerwoną porzeczkę powoli zbliża się do końca. Co to oznacza w praktyce? Czy skup owoców jeszcze trwa?

Tegoroczny sezon czerwonej porzeczki można podzielić na dwa okresy. Pierwsza połowa kampanii była bardzo korzystna dla plantatorów i ceny skupu owoców dochodziły do 3,00 zł za kilogram w przypadku owoców na mrożenie i 2,50 zł za kilogram w przypadku owoców na tłoczenie. Z kolei druga połowa sezonu nie była już tak korzystna, co więcej trend zniżkowy cen trwał nieprzerwanie do minionego tygodnia. Ceny w międzyczasie spadły zaledwie do ok. 0,80 – 1,20 zł za owoce na tłoczenie i maksymalnie do 1,70 zł za kilogram w przypadku owoców na mrożenie. Plantatorzy nie byli zadowoleni z takiego obroty sprawy i część przy tak niskich cenach przestała zbierać owoce.

Dziś jednak w wyniku kurczącej się podaży czerwonej porzeczki (kończący się sezon), a także przez ostatnie ulewne deszcze uniemożliwiające zbiory ostatnich owoców, ceny czerwonej porzeczki znów nieznacznie odbiły w górę. W chwili obecnej w przypadku czerwonej porzeczki na tłoczenie zbieranej w kisten ceny oscylują na poziomie od 1,00 do maksymalnie 1,40 zł za kilogram, natomiast w przypadku czerwonych porzeczek na mrożenie ceny wahają się od 1,20 do maksymalnie 2,20 zł za kilogram. Ceny loco zakład znów dochodzą do 3,00 zł za kilogram (dla porzeczek w jakości do mrożenia). Na giełdach ceny czerwonej porzeczki dla odmiany pozostały na relatywnie stabilnym poziomie i w chwili obecnej owoce te oferowane są w cenie od 3,00 do nawet 7,00 zł za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.