Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2391 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – spadek cen owoców miękkich

Owoce miękkie
  |   Źródło:
Ceny owoców miękkich na Ukrainie spadają. Maliny przez zaledwie tydzień stały się dwa razy tańsze.

Według analityków EastFruit, trend zniżkowy cen hurtowych owoców miękkich, który rozpoczął się w weekend we wszystkich regionach Ukrainy, utrzymał się w tym tygodniu.

W szczególności do połowy wtorkowego popołudnia średnia cena hurtowa malin w południowych regionach Ukrainy w jeden dzień spadła o 20 UAH/kg i owoce te były już oferowana w cenie 80 UAH/kg (11,82 zł/kg). Doprowadziło to do zwiększenia liczby nabywców, którzy zwrócili uwagę na te owoce. Podobne tendencje zaobserwowano w cenach jeżyn. W rzeczywistości ceny malin stały się przez tydzień dwukrotnie niższe.

Jednak maliny i jeżyny są nadal sprzedawane w ograniczonych ilościach, a konsumenci aktywnie kupują teraz głównie czereśnie i truskawki, których ceny osiągnęły minimum w sezonie i które są nadal znacznie tańsze od malin.

W porównaniu z weekendem ceny truskawek ustabilizowały się w środę na poziomie około 35–45 UAH/kg (5,17-6,65 zł/kg). Cena minimalna tych owoców nawet nieznacznie wzrosła, co ułatwiała intensyfikacja zakupów truskawek do mrożenia.

Należy również zauważyć, że na Ukrainie nadal spadają ceny agrestu i czerwonych porzeczek. Agrest można kupić luzem w cenie 40 UAH/kg (5,91 zł/kg), a czerwone porzeczki są sprzedawane średnio po 60 UAH/kg (8,87 zł/kg). Czarna porzeczka nadal utrzymuje poziom cenowy 80 UAH/kg (11,82 zł/kg).

Podobne
Owoce miękkie
2020-06-22 14:00
Regionalny rynek owoców miękkich - 25. tydz. br.
Jak rozwija się sytuacja na rynku owoców miękkich w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Owoce miekkie
2020-06-15 12:00
Regionalny rynek owoców miękkich – 24. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku owoców miękkich w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Owoce miękkie
2020-06-08 13:00
Regionalny rynek owoców miękkich – 23. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku owoców miękkich w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.