Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 23 luty 2020. Od wczoraj dodano 1648 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – uprawy cebuli zagrożone

Cebula
  |   Źródło:
Rolnicy w południowych regionach Ukrainy mogą stracić większość upraw cebuli, informuje w swojej fotorelacji portal www.fruit-inform.com.

Zbiory cebuli w wielu gospodarstwach południowych regionów Ukrainy są zagrożone. Zdaniem ekspertów, niektórzy rolnicy w regionie mogą stracić do 60 procent plonów brutto. Tak projektowi "APK-Inform: warzywa i owoce", powiedział Wadim Dudka, dyrektor ООО «АгроАнализ».

Według niego, winowajcą są warunki pogodowe. W maju i na początku czerwca ulewne deszcze dosłownie zalały uprawy. Pod koniec czerwca, pogoda uległa dość dramatycznej zmianie i deszcz został zastąpiony przez ekstremalnie wysokie temperatury i suszę, które przyniosły masowe zniszczenia pól w wyniku chorób grzybowych.

"Pierwsze oznaki porażenia pojawiły się u tych, którzy pracują z pestycydami "według szablonu", czyli jeśli cebula, to na peronospory, jeśli pomidory, to na fitoftory. W tych przypadkach, centra chorobowe pojawiają się chaotycznie i bardzo szybko, "nakrywając" całe pole cętkami. Ale nawet pola doświadczonych i profesjonalnych producenci często są już pokryte równomiernie rozmieszczonych pasmami uszkodzonych roślin. To ślady przejazdów opryskiwacza"- komentuje W.Dudka.

Według ekspertów, z różnych przyczyn, ale większość rolników sieje cebulę, ignorując zalecenia ekspertów. "Nieważne, jak staraliśmy się przekonać do zostawiania drogi technologicznej dla przejścia opryskiwacza, większość producentów tego nie robi. W efekcie w czasie rozpylania, ciągnik swoim korpusem uszkadza wierzchołek pióra, otwierając drogę do infekcji, które penetrują mechanicznie zakażone rośliny, mnożą się i stają się silniejsze, a następnie się rozsiewają, zakażając całe pola "- mówi W. Dudka.

Według ООО «АгроАнализ», dziś oznaki uszkodzenia widać już około 60 procentach upraw cebuli na południowej Ukrainie, a znaczący stopień porażenia, jak pokazano na zdjęciu - jest nie mniejszy niż 20 procent. I z każdym dniem stan pól pogarsza się.

Głównymi patogenami powodującymi usychanie cebuli w tym sezonie są: Stemphylium i Helminthosporium, choroby, które rzadko mogą infekować zdrowe, silne i nieuszkodzone rośliny.

"Rolnicy tracący uprawy w tym sezonie stają się smutny przykładem tego, jakie znaczenie ma zintegrowany system ochrony roślin, czyli rozwiązanie problemów chorobowych nie tylko ze względu na zabiegi chemiczne, ale również ze względu na prawidłowe odżywianie, optymalną wilgotność gleby, optymalny sposób uprawy i wybór schematów sadzenia, bez systematycznego uszkodzenia mechanicznego" - podsumowuje ekspert. W. Dudka podkreślił także, że ​​ci producenci, których plantacje nie zostały jeszcze dotknięte chorobą, nie mogą spocząć na laurach, i muszą uważać, aby nie podzielić losu ofiar.

Zdjęcia i oryginalna relacja dostępne są pod poniższym adresem:

http://www.fruit-inform.com/ru/news/171069#.V48XIRL65xk

Podobne
Cebula
2016-07-18 07:49
Rosja - ceny cebuli do góry
Rosyjscy rolnicy podnoszą ceny cebuli dobrej jakości, informuje portal www.fruit-inform.com.
czytaj więcej
Cebula
2016-07-13 09:30
Austria – ceny cebuli znów stabilnie
To dopiero początek sezonu cebuli w Austrii, ale na tamtejszym rynku już zdążyło dojść do gwałtownej zmiany w cenach, wynika z doniesień portalu www.lko.at.
czytaj więcej
Cebula
2016-07-12 15:00
Cebula – nowy sezon nabiera kształtu
Do pełni sezonu na krajowym rynku cebuli jeszcze daleka droga. Ale czas nie stoi w miejscu, co widać i po zmianach w podaży tego warzywa, i po zmianach w jego cenach.
czytaj więcej
Import cebuli
2016-07-08 10:00
Import cebuli w I kw. 2016 r.
Mniejszy wolumen, ale za dużo większe pieniądze. Analizujemy dane GUS o imporcie cebuli do Polski w pierwszym kwartale 2016 roku.
czytaj więcej
Eksport cebuli
2016-07-07 13:00
Eksport cebuli w I kw. 2016 r.
Wzrost eksportu cebuli z Polski. Analizujemy dane GUS za pierwszy kwartał 2016 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.