Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3274 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

W Suwałkach ceny galopują jak szalone

  |  
Owoce i warzywa są coraz droższe, a - jak zapowiadają handlarze - będzie jeszcze gorzej. - Część upraw zalała woda, a pozostałe atakuje zaraza – tłumaczy podwyżki Grzegorz Stankiewicz, kupiec z suwalskiego bazaru. Ceny poszły ostro w górę. Młoda kapusta kosztuje 3,50 zł za sztukę. – informuje Gazeta Współczesna. Suwalska

W ubiegłym roku jej cena wahała się w granicach 1,80-2,00 zł. Droższe są również pomidory. Za kilogram tych warzyw trzeba zapłacić około 5 zł, gdy przed rokiem ich cena była o ponad złotówkę niższa. Pęczek marchewki to wydatek rzędu 2-3 zł. W czerwcu roku minionego można było ją kupić już za 1,5 zł.

Znacznie w górę poszły także ceny ogórków. W ubiegłym roku bazarowi kupcy sprzedawali je po 3 zł. W tej chwili trzeba zapłacić nawet 2 złote więcej. Zdecydowanie droższa niż przed rokiem jest również włoszczyzna, szczypiorek, koperek, kalafiory, wszystkie odmiany jabłek oraz sałata. Więcej kosztują także młode ziemniaki. Trzeba za nie zapłacić około 2,60 zł za kilogram. Przed rokiem były o 50-70 gr tańsze. Kilogram papryki kosztuje 10 złotych, a rok temu można ją było kupić za 6 zł. Z większymi wydatkami muszą się liczyć też smakosze śliwek.

-Aż strach pomyśleć co to będzie mówi mieszkanka Sułwak Katarzyna Jankowska. - Na codzienne zakupy w „warzywniakach" wydamy znaczną część tego, co zarobimy. Deszcz spustoszy kieszenie. Zawiedzeni będą smakosze czereśni, bowiem tych, jak zapowiadają sadownicy, nie będzie wcale. Wszystko dlatego, że z powodu chłodu i opadów pszczoły były wyjątkowo mało aktywne. Poza tym najwcześniejsze odmiany gniją jeszcze na drzewach, atakowane przez groźne choroby i grzyby.

- Powódź w Sandomierzu i jego okolicach strawiła niemal wszystkie uprawy - dodaje Stankiewicz. - A przecież do tej pory było tam owocowo-warzywne zagłębie, z którego korzystali niemal wszyscy handlarze, również my w Suwałkach. Kupcy zapowiadają, że rekordowe ceny padną w wakacje. - Nie ma co ukrywać, że powódź i deszczowa aura spustoszą kieszenie milionów ludzi - dodają.

Źródło: za Gazeta Współczesna. Suwalska
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.