Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2125 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Wahania cen sałaty lodowej

Sałata lodowa
  |   Źródło:
Ostatnie dni przyniosły zmianę, jeśli chodzi o trend cenowy dla importowanej sałaty lodowej. Jak teraz wygląda sytuacja rynkowa?

Druga połowa lutego i pierwszy tydzień marca przyniosły wzrost cen hurtowych sałaty lodowej sprowadzanej z Hiszpanii. Potem przyszedł tydzień trendu spadkowego cen tego warzywa. Wydawało się, że ta zniżkowa tendencja będzie miała charakter co najmniej średniookresowy, jako że w marcu spadki cen sałaty lodowej to zjawisko bardzo częste.

Wynika ono oczywiście ze wzrostu podaży sałaty w tej fazie sezony. Nie wolno jednak zapominać, jak ważnym czynnikiem jest tu pogoda, a ta bywa bardzo kapryśna, również w Hiszpanii. I tak się zdarzyło w ostatnich dniach, że temperatury dobowe spadły, co przełożyło się na bieżące zbiory.

Konsekwencja – ceny sałaty lodowej znów się zmieniają. Tym razem wahadło cenowe odbiło w górę… W ofertach polskich importerów ceny hurtowe są teraz na poziomie 2,80 – 3,30 zł/szt.  To 5 procent wyżej niż w zeszłym tygodniu, ale wydaje się, że ceny jeszcze trochę wzrosną. Pytanie czy wrócą do poziomu z początku marca, gdy średnia wynosiła 3,80 zł/szt.? Taka zwyżka nie jest wykluczona, bo wiosenna aura potrafi sprawiać niespodzianki. W poprzednim sezonie ceny w kwietniu sięgnęły pułapu 3,30 zł/szt. (średnio).

Podobne
Sałata
2019-02-15 14:24
Tanieje sałata lodowa
Luty przyniósł wyraźną odmianę w sytuacji cenowej na rynku importowanej sałaty lodowej. Jak duże są zmiany cen tej sałaty?
czytaj więcej
Sałata lodowa
2019-01-10 12:00
Sałata lodowa ponownie droższa
W tym sezonie ceny importowanej sałaty lodowej nie rozpieszczają polskich konsumentów. Jak teraz wygląda sytuacja w hurtowym handlu tym warzywem?
czytaj więcej
Sałąta lodowa
2018-11-20 13:20
Sałata lodowa znowu droga
Przez chwilę było taniej, ale tylko przez chwilę. Ceny sałaty lodowej znów powędrowały w górę.
czytaj więcej
Sałata
2018-11-14 16:00
Import sałaty po II. kw. 2018 r.
Wzrost ilości importowanej sałaty rok do roku, ale przy jednoczesnym spadku wartości tego importu. Analizujemy dane GUS za pierwsze półrocze 2018 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.