Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 19 września 2020. Od wczoraj dodano 3215 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Wciąż trwa trend zniżkowy cen czerwonej porzeczki

  |   Źródło:
Ceny porzeczki czerwonej, ku zmartwieniu plantatorów, wciąż spadają. Ile w chwili obecnej można dostać za owoce na mrożenie i w kisten?

Tegoroczny sezon dla producentów czerwonej porzeczki jest wyjątkowo korzystny, a ceny skupu zwłaszcza w pierwszej części kampanii, były naprawdę bardzo wysokie. Od ponad tygodnia jednak, ceny czerwonych porzeczek sukcesywnie spadają, co bardzo irytuje plantatorów, zmuszonych sprzedać jeszcze ostatnie partie owoców.

Już w minionym tygodniu notowano pierwsze spadki cen czerwonej porzeczki na poziomie średnio 20 groszy na kilogramie. W pierwszych dniach 26. tygodnia 2018 roku ceny owoców na tłoczenie (zbieranych w kisten) spadły do 2,00 – 2,20 zł za kilogram, a owoców na mrożenie (skrzynka) do 2,30 - 2,70 zł za kilogram.

Obecnie jest jeszcze taniej, co więcej, ceny bardzo się zróżnicowały, a różnice w propozycjach pośredników sięgają nawet 30 groszy na kilogramie. I tak w przypadku czerwonej porzeczki na tłoczenie zbieranej w kisten w chwili obecnej ceny oscylują na poziomie od 1,60 do 1,90 zł za kilogram, natomiast w przypadku czerwonych porzeczek na mrożenie ceny wahają się od 2,20 do maksymalnie 2,50 zł za kilogram. W przypadku cen loco zakład, obowiązują w chwili obecnej na poziomie od 2,50 do maksymalnie 3,00 zł za kilogram.

Na giełdach ceny czerwonej porzeczki pozostały natomiast na podwyższonym poziomie, choć i tu odnotowano niewielki spadek cen. Dziś owoce oferowane są w cenie od 4,00 do nawet 8,00 zł za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.