Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Prezes Maliszewski o problemach Goldena

2012-03-22 18:46
Źródło: fresh-market.pl (jbg)

Handlujący Golden Deliciousem mają coraz trudniej. Z roku na rok popyt wyhamowuje coraz wcześniej i coraz więcej jabłek zostaje niesprzedanych. W tym roku problemy zaczęły się już w marcu. Dlaczego?

Trudno powiedzieć, czym to jest spowodowane. Jeśli chodzi o rynek zewnętrzny, najprawdopodobniej tym, że Włosi teraz zaczynają eksportować swoje jabłka na rosyjski rynek. Są one bardzo konkurencyjne w stosunku do polskiego produktu. Inne kraje południowoeuropejskie też starują ze swoimi odmianami, które w Rosji cieszą się bardzo dużą popularnością.

To wpływa na sytuację na rynku wewnętrznym.

I to bardzo. Przede wszystkim dlatego, że polscy producenci zwykle czekają na najlepszy moment, żeby sprzedać. I niestety coraz częściej i szybciej można ten moment przeoczyć.

Jaka jest na to rada?

Nie czekać do oporu i sprzedawać, zanim zaczyna się sezon na południowoeuropejskie jabłka. Trzeba obserwować trendy i wyciągać wnioski.

Czy sytuacja poprawi się wiosną?

Nie przypuszczam, żeby sytuacja w tym roku uległa poprawie. Początek zalewu Rosji przez jabłka zielone i zielono-żółte szybko się nie skończy.

Słowa kluczowe: jabłka, Golden Delicious, Rosja, Włochy, popyt
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE