Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Stabilne ceny pomidorów

2012-03-30 17:50
Źródło: fresh-market.pl (ms)

Ceny pomidorów krajowych, które od początku sezonu dość dynamicznie spadały, w ostatnich dniach ustabilizowały się. Dalszym spadkom nie sprzyja przede wszystkim pogoda. Ochłodzenie, jakie nadciągnęło nad Polskę może się utrzymać, według prognoz synoptyków, do Wielkanocy. Spadek temperatur dobowych oznacza z jednej strony mniejszą podaż pomidorów, z drugiej strony osłabia też popyt na nie. A to powinno przyczynić się do dalszego utrzymania cen na obecnym poziomie.

Aktualnie ceny pomidorów krajowych zawierają się w przedziale 55 – 70 zł/karton 6 kg. 55 – 60 zł/karton 56 kg płaci się za pomidory wielkości B, za te wielkości BB płaci się 60 – 65 zł/karton 6 kg, a za te BBB do 70 zł/karton 6 g. Ceny są wyrównane w całym kraju.

Ustabilizowały się również ceny pomidorów z importu. Za pomidory sprowadzane z Hiszpanii płaci się 38 – 40 zł/karton 6 kg (wielkość G). W ubiegłym tygodniu ceny hiszpańskich pomidorów spadły już do poziomu 32 – 35 zł/karton 6 kg, jednak w związku ze spadkiem ich podaży, ceny ponownie nieco wzrosły.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE