Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Holandia – trwają zbiory marchwi

2012-11-26 09:39

W Holandii zbiory marchwi jeszcze trwają. Najbliżej do końca jest na północy kraju. Zbiory idą wolniej i z większymi trudnościami w mokrych gliniastych glebach na południowym zachodzie. Podobne opóźnienia są w Belgii.

Tegoroczne plony marchwi są w Holandii dobre, a zbiory idą i tak lepiej niż się spodziewano. Chłodnie holenderskich producentów niewątpliwie w całości się zapełnią. Wcześniej spodziewano się, że zbiory będą słabsze. W chwili obecnej niski jest popyt na holenderską marchew ze strony rynków zagranicznych. Ograniczone ilości wysyłane są do Europy Wschodniej, trochę trafia do Wielkiej Brytanii, ale nie jest to duży handel. Na rynku dostępne  jest dużo marchwi polskiej, jakościowo porównywalnej, a o kilka centów tańszej.

Jeśli warunki pogodowe nie zmienią się można oczekiwać, że ceny marchwi pozostaną stabilne na obecnym poziomie. Od strony jakościowej nie można się skarżyć na tegoroczną marchew. A punkt wyjścia do startu w bieżący sezon jest lepszy niż miało to miejsce przed rokiem.

Słowa kluczowe: marchew, Holandia
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE