Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Marchew słabo sobie radzi

2013-09-03 14:41

Marchew słabo sobie radzi na hurtowym rynku świeżych warzyw w zasadzie od początku sezonu. Przez wakacje jej ceny spadły do jednej trzeciej wartości wyjściowej. W lipcu ceny marchwi obcinanej spadały tak szybko, że w końcówce miesiąca znalazły się na analogicznym poziomie co rok temu. Nic lepiej od tego nie świadczy o słabej koniunkturze w segmencie marchwi. Działo się to wszak w sezonie nieurodzaju, gdy większość warzyw ma ceny znacznie wyższe od ubiegłorocznych.

W sierpniu cena nadal spadała, choć dynamika tej tendencji była już mniejsza i przez cały ten miesiąc marchew pozostawała droższa niż rok wcześniej. Początek września najwyraźniej nic tu nie zmienił. Obecnie marchew szczotkowana dobrej jakości ma ceny na poziomie 0,60 – 0,80 zł/kg. Marchew jakościowo słabszą sprzedaje się po 0,50 – 0,55 zł/kg. Cen są więc niższe o 0,10 zł/kg niż przed miesiącem.

Przed nami główny zbiór jesienny. W tym okresie ceny marchwi mogą się jeszcze obniżyć, choć nie jest to regułą. Jeśli obniżka będzie miała miejsce, to w ciągu kolejnych dwóch miesięcy ceny mogą zejść o kolejne 0,10 zł/kg. Kluczowym czynnikiem jest tu pogoda.

Słowa kluczowe: marchew, ceny marchwi, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE