Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Marchew wciąż poszukiwana

2015-05-29 15:30

Zresztą już się zmieniają. Pierwsze dwie dekady maja przyniosły ich lekką korektę. Większy napływ importu plus spadki cen na wschodzie odbiły się i na naszym rynku świeżej marchwi. W dużym hurcie ceny towaru szczotkowanego zeszły do poziomu 1,50 – 1,70 zł/kg.

Koniec maja przyniósł odwrócenie tej tendencji spadkowej. Za ładny szczotkowany towar znów trzeba płacić 1,70 – 2,00 zł/kg. To ciekawy trend, jako że w Holandii ceny eksportowe utrzymują od kilkunastu dni stabilny poziom w okolicach 0,50 euro/kg. Natomiast ruszyło się na marchwiowym rynku za naszą wschodnią granicą, o czym pisaliśmy na portalu fresh-market.pl (tutaj). teraz ceny w Rosji są na poziomie 30,00 – 37,00 rubli/kg. Marchew młoda z Izraela również jest droższa i importerzy oferują ja po 52,00 – 54,00 ruble/kg.

Widać, że i na wschodzie, i na naszym rynku zapasy „starej” marchwi są coraz mniejsze. Na polskim  rynku jest oczywiście młoda marchew importowana. Aktualnie towar sprowadzany z Hiszpanii sprzedawany jest w hurcie po 2,30 – 2,40 zł/kg. Konkurencja cenowa jest więc dość ostra. Ale jak uczy doświadczenie, krajowa marchew, jeśli jest dobrej jakości, jest preferowana przez grono licznych odbiorców. A to oznacza popyt i przy spadającej podaży dalszy wzrost jej cen. Warunkiem jest jednak wspomniana dobra jakość.

Słowa kluczowe: marchew, ceny marchwi, warzywa, Rosja, Holandia
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE