Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Problemy z marchwią

2013-09-10 11:00

Ceny marchwi zdołały ustabilizować się w ostatnich kilkunastu dniach. Trend spadkowy został tym samym zatrzymany (przynajmniej na razie). Za ładną marchew szczotkowaną płaci się w dużym hurcie  od 0,60 do 0,80 zł/kg (zależnie od rodzaju opakowania i rejonu kraju). Ceny, jak na bieżący sezon drogich warzyw, nie są więc zbyt wysokie. Ale wciąż nieco wyższe niż rok temu.

Popyt na marchew pozostaje dość słaby, zarówno na rynku krajowym, jak i w eksporcie. Tym większym zmartwieniem dla producentów i handlowców są problemy z jakością marchwi. Na ograniczonym popytowo rynku nie jest dobrze , gdy odbiorca zgłasza reklamację. A tak się zdarza.

Wynika to z faktu, ze marchew w transporcie łatwo ulega zaparzeniu, choćby po zbiorze byłaby schładzana i w chłodzie również transportowana. To skutek nieodpowiednich temperatur w ostatniej fazie wegetacji i przy zbiorze. Taka marchew wyjątkowo jest podatna na stres termiczny. Problem widać po 2 – 4 dniach po transporcie, gdy marchew szybko się psuje. Poprawę sytuacji powinna przynieść zapowiadana zmiana pogody na chłodniejszą.

Słowa kluczowe: marchew, ceny marchwi, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE