Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Hiszpania – dobre ceny ziemniaków

Niedobór ziemniaków w Europie powoduje, że w Hiszpanii ich ceny wzrastają, osiągając poziom 45 centów/kg dla producenta. Ponieważ kampania wczesnych ziemniaków w rejonie Sewilli została już ukończona, w rejonie Kartageny ma się skończyć niedługo, spodziewane są dobre ceny zbiegające się z rozpoczęciem kampanii w rejonie Kastylii-León. Pytanie brzmi, co się będzie działo od teraz do pierwszego tygodnia lipca, kiedy zaczną się zbiory w Kastylii-La Manczy, zwłaszcza w Albacete.

Biorąc pod uwagę te okoliczności, ryzyko polega na tym, że perspektywa uzyskania dobrej ceny spowoduje, że producenci z obu rejonów kastylijskich będą się spieszyć i rozpoczną zbiory w tym samym czasie, co wszyscy inni, powodując załamanie się cen, mówi prezes Asopocyl, Marco Martin.

Z tego powodu Asopocyl zalecił, aby zbiory były przeprowadzane w sposób tak rozłożony, jak to możliwe, zawsze w porozumieniu z hurtowymi odbiorcami ziemniaków.

Dla producentów kluczowym czynnikiem będzie jakość upraw. Podczas gdy areał ziemniaków w Kastylii-León został zmniejszony o 500 hektarów, a plony nie będą bardzo wysokie, to warunki pogodowe przyczyniają się do tego, że tamtejsze ziemniaki będą miały wysoką jakość.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE