Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Młode ziemniaki z Niemiec

2012-06-01 10:20

W niemieckim kraju związkowym Nadrenia – Północna Westfalia młode ziemniaki uprawiane są na powierzchni około 3 200 ha. Zbiory w tym rejonie są na poziomie 1300 000 ton. Nadrenia – Północna Westfalia jest trzecim najważniejszym w Niemczech rejonem uprawy wczesnego ziemniaka po Dolnej Saksonii i Nadrenii – Palatynacie.

Obecnie zaczął się zbiór bardzo wczesnych odmian ziemniaka, takich jak Anais, Berber, Christa, Gloria i Annabelle. Ich rozsady produkowano w styczniu i lutym, tak że sadzenie może odbywać się w połowie marca, a zbiór między majem a czerwcem. Są to oczywiście ziemniaki przeznaczone na rynek świeżych warzyw i muszą szybko trafić do konsumenta. Nie nadają się do dłuższego przechowywania. Sezon na wczesne ziemniaki skończy się w połowie sierpnia.

Pierwsze niewielkie partie zbierane są w końcówce maja. Przeznaczone są one głównie do bezpośredniej sprzedaży. Sezon sprzedaży w hurtowniach i marketach zaczyna się na początku czerwca.

Warunki pogodowe w ciągu ostatnich kilku miesięcy sprzyjały uprawom wczesnych ziemniaków. Konsumenci będą mogli kupować ładne, dobrze uformowane i smaczne reńskie ziemniaki bezpośrednio od producentów i na lokalnych targowiskach.

Słowa kluczowe: Niemcy, ziemniaki młode, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE