Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Ziemniako-pomidor z Wielkiej Brytanii

2013-10-02 12:16

Ta oryginalna roślina została została wyhodowana przez pracowników firmy ogrodniczej Thompson & Morgan z Wielkiej Brytanii. TomTato jest efektem techniki zwanej szczepieniem roślin. Powstała dzięki połączeniu pomidora z ziemniakiem. Jej hodowcy zapewniają, że nie jest ona wytworem inżynierii genetycznej.

- Pomysł zrodził się 15 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Widziałem, że ktoś dla żartu zasadził zasadził ziemniaki pod pomidorami - mówi Paul Hansord, dyrektor Thompson & Morgan.

- Nad TomTato pracowaliśmy przez kilka lat, a końcowy wynik jest znacznie lepszy niż kiedykolwiek moglibyśmy się spodziewać. Nasze pomidory są pyszne. Lepsze nawet niż te sprzedawane w sklepach. Są słodsze - dodaje dyrektor.

Hansord przekonuje, że jest jeszcze inna zaleta tej rośliny. Zajmuje ona niewiele miejsca, a dzięki niej mamy aż dwa warzywa. - To spora oszczędność ogródka – dodaje.

Koszt jednej rośliny to około 75 złotych. Ziemniako-pomidor został przebadany i zakwalifikowany jako bezpieczny.

Szczepienie jest procesem łączenia dwóch różnych roślin, aby utworzyć jedną. Wymaga to jednak umiejętności i praktyki ogrodniczej. Szczepienie zazwyczaj odbywa się w obrębie jednego gatunku, ale jak pokazuje brytyjski przykład, jest to także możliwe z różnymi rodzajami roślin.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE