Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 15 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2732 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Większy ruch na Broniszach

Dobrze sprzedaje się kapusta, warzywa korzeniowe,
nowalijki, pomidory i ogórki.
  |   Źródło:
Obserwujemy zwiększone zainteresowanie zakupami warzyw i owoców na Rynku Hurtowym w Broniszach przez kupców zza wschodniej granicy - czytamy w komunikacie Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

Większy popyt związany jest także ze Świętami Wielkanocnymi. Stąd wzrost cen warzyw korzeniowych i kapusty białej pochodzących ze zbiorów  w 2013 roku. Nieznacznie wzrosły także ceny warzyw nowalijkowych ze względu na niskie temperatury i tym samym wyższe koszty produkcji.

Krajowe pomidory spod osłon, w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach sprzedawane są średnio po 8,5 zł za kilogram (w opakowaniach po 6 kilogramów). Kilogram pomidorów zdrożał około 50 groszy w porównaniu do cen sprzed dwóch tygodni. O 40 groszy zdrożał kilogram ogórków krótkich spod osłon. Obecna cena hurtowa waha się od 3,85 do 4,50 złotego za kilogram.

Pomimo chłodów staniały sałaty i rzodkiewki oraz szczypiorek. Cena krajowych rzodkiewek to średnio około 85 groszy za pęczek w skrzynkach po 20 pęczków, rok temu rzodkiewki były dwa razy droższe, droższy także był szczypiorek. Teraz pęczek kosztuje około 90 groszy, w 2013 roku był o 10 proc. droższy (sprzedawany jest w mendlach). Ceny nowalijek w znaczącym stopniu zależeć będą od pogody. Każdy tydzień wyższych temperatur wpływa na istotny spadek cen produktów szklarniowych.

Nie należy spodziewać się spadku ceny warzyw z ubiegłorocznej produkcji, ze względu na to, że te warzywa pomału się kończą. Teraz cebula kosztuje średnio 1,35 groszy za kilogram w opakowaniach po 15 kilogramów, co w porównaniu do ceny sprzed dwóch tygodni daje wzrost o 50 proc.. Na tę cenę składa się większy niż zazwyczaj popyt przedświąteczny i eksport. Zdrożała także kapusta biała o 40 proc. do poziomu około 1 zł za kilogram. Nie zmieniły się ceny marchwi. Teraz marchew zwykła sprzedawana jest w cenie od 70 do 90 groszy za kilogram (worki po 10 kilogramów). Marchew Premium od 1 zł do 1,30 groszy za kilogram. Marchew jest tańsza w porównaniu do cen sprzed roku od 25 do 40 proc. w zależności od jakości.
Podobne
Ceny warzyw na Broniszach
2014-04-14 09:30
Bronisze – kapusta biała w górę
Ostatnie tygodnie nie były zbyt dobre dla handlu warzywami na giełdzie w Broniszach. Wiele warzyw z krajowej oferty mocno traciło cenowo, a popyt na nie był ograniczony. Czy druga dekada kwietnia coś zmieniła w tym stanie rzeczy.
czytaj więcej
Poland: prices of pears up by 25% month-on-month at Bronisze Wholesale Market
2014-04-11 09:30
Poland: prices of pears up by 25% month-on-month at Bronisze Wholesale Market
Pear prices have been growing at Bronisze Wholesale Market (Poland) for the second month in a row.
czytaj więcej
Poland: ongoing increase in apple prices at Bronisze Market
2014-04-09 09:04
Poland: ongoing increase in apple prices at Bronisze Market
Sellers at Bronisze Wholesale Market (Poland) have been raising apple prices for several weeks in a row.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.