Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 26 luty 2020. Od wczoraj dodano 3187 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Z jabłkami przemysłowymi niczym na rollercoasterze

  |   Źródło:
Tegoroczny sezon na jabłka przemysłowe dostarcza ogromnych emocji, nie tylko sadownikom, ale i pośrednikom w skupie. A co się dzieje w tej chwili?

Wygląda na to, że po chwilowych wahaniach cenowych sytuacja na rynku jabłek przemysłowych wraca do normy. A co to oznacza w praktyce? Kolejne skupy znów biorą zwykły przemysł a i ceny gdzieniegdzie się podniosły. Dziś w większości skupów, niezależnie od regionu sadowniczego obowiązują ceny o 75 do 80 groszy za kilogram. W „okręgach” wpływu przetwórń, które płacą powyżej 80 groszy za kilogram, a ich ilość można policzyć na palcach jednej ręki pośrednicy płacą 80 groszy/kg, zaś tam gdzie w przetwórniach nastąpił spadek do poziomu 80 groszy lub nawet o 1 – 2 grosze mniej pośrednicy dziś płacą 75 groszy/kg.

Jak mówią skupiarze do końca bieżącego tygodnia ten chwilowy spokój powinien się utrzymać, jednak już od poniedziałku należy się spodziewać kolejnych zmian, czyli spadów cen (na poziomie 10 – 15 groszy na kilogramie).

Zdecydowanie stabilniej wygląda handel jabłkami w jakości suchy przemysł. Dziś pośrednicy biorą owoce tego typu w cenie od 84 do 88 groszy za kilogram. Jabłka na obieranie oscylują w granicach 0,95 do 1,05 zł za kilogram.

 

 

Podobne
Coraz trudniej ze zbytem przemysłu jabłkowego
2017-11-14 20:07
Coraz trudniej ze zbytem przemysłu jabłkowego
Sadownicy mają coraz większe problemy ze sprzedażą jabłek przemysłowych. Pośrednicy rezygnują z handlu nimi. Dlaczego?
czytaj więcej
Produkcja jabłek w Chinach
2017-11-13 21:13
Produkcja jabłek w Chinach
Chiny pozostają największym producentem jabłek na świecie. USDA opublikowało wstępne dane dotyczące zbiorów, eksportu oraz importu jabłek w Chinach.
czytaj więcej
Handel jabłkami przemysłowymi wyhamował?
2017-11-13 12:10
Handel jabłkami przemysłowymi wyhamował?
Przetwórcy najwyraźniej przykręcili kurek i szykują się na wielkie zmiany. To koniec wysokich cen skupu?
czytaj więcej
Prognozy dotyczące spadku cen jabłek przemysłowych sprawdzają się?
2017-11-09 12:10
Prognozy dotyczące spadku cen jabłek przemysłowych sprawdzają się?
Na rynku jabłek przemysłowych spore poruszenie. Sadownicy, którzy nie sprzedali dotąd spadów już dziś liczą straty. A co będzie dalej?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.