Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020. Od wczoraj dodano 1919 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Chile – duży wzrost eksportu borówki wysokiej

Borówki
  |   Źródło:
W bieżącym roku Chile znacząco zwiększyło eksport borówki wysokiej.

Do końca czterdziestego czwartego tygodnia bieżącego roku eksporterzy z Chile wysłali 1,68 tys. ton borówki wysokiej na rynek światowy. Stanowi to 34 procent więcej niż w ubiegłym roku. I zostało to zgłoszone przez analityków IQonsulting.

Borówki pochodzą głównie z północnych regionów kraju: Coquimbo i Valparaiso. Wśród odmian są Jewel, Rocío, Emerald i Ventura. Obecnie chilijscy producenci aktywnie zastępują nasadzenia nowymi, bardziej popularnymi odmianami.

Z już wysłanej ilości około 67 procent borówek zostało wyeksportowanych transportem lotniczym, a pozostałe 33 procent trafiło na rynki zagraniczne drogą morską. Z powodu problemów operacyjnych w porcie San Antonio niektóre przesyłki zostały przekierowane do innych portów w Chile.

Do końca czterdziestego czwartego tygodnia wyeksportowano 965 ton borówek ekologicznych. To o 75 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Niemal cała wielkość dostaw została dostarczona na rynki Ameryki Północnej.

Według Peruwiańskiego Stowarzyszenia Eksporterów (ADEX) Peru może stać się największym na świecie eksporterem borówek w 2020 roku, spychając Chile na drugie miejsce.

Chilijski eksport borówek w kolejnych tygodniach oraz skumulowany ich eksport do tygodnia czterdziestego piątego.

w

Podobne
Jabłka
2019-11-15 15:24
Nowe rynki dla polskich jabłek i borówek
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi działania mające na celu otwarcie nowych rynków dla eksportu polskich jabłek i borówek.
czytaj więcej
Borówki
2019-10-24 13:17
Europa – rośnie areał uprawy borówki wysokiej
W Europie obszar upraw borówki wysokiej dynamicznie rośnie.
czytaj więcej
Borówki wysokie
2019-10-21 08:30
Borówki wysokie – wstępne podsumowanie sezonu
Krajowy sezon borówki wysokiej jest już na finiszu. Można zatem spróbować wstępnego podsumowania.
czytaj więcej
Borówki
2019-10-08 09:00
RPA wchodzi do gry na rynku borówki
Do roku 2024 obszar upraw borówki wysokiej w RPA ma wzrosnąć niemal dwukrotnie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.