Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Kiedy siać pomidory i jak to zrobić?

2023-01-24 21:00
Źródło: Sadyogrody.pl

Pomidory to warzywa bardzo popularne i smaczne. Największą satysfakcję daje ich samodzielna uprawa. Kiedy je siać i jak to zrobić? Zobaczcie sami.

Ziemia do wysiewu pomidorów powinna być luźna, przepuszczalna i mało podatna na przesychanie dlatego nie każda ziemia będzie odpowiednia. Aby zapewnić sobie wzrost rośliny warto zainwestować w specjalną ziemię dedykowaną do wysiewu nasion. Oczywiście możemy takie podłoże przygotować samodzielnie z torfu, piasku i próchnicy jednak przy zakupie dedykowanej ziemi mamy pewność, że podłoże będzie wolne od patogenów chorobotwórczych. Ich obecność może negatywnie odbić się na zdrowotności siewki. Ważnym aspektem jest również wybór odpowiednich nasion - nie mogą być stare i zawilgocone bowiem mogą stracić zdolność do kiełkowania.

Więcej. Przejdź do artykułu

Sadyogrody.pl
Sadyogrody.pl

Sadyogrody.pl to wyjątkowy portal, który jest nieocenionym źródłem informacji i inspiracji dla branży produkcji oraz handlu i przetwórstwa owoców i warzyw. Jego zawartość jest bieżąca, profesjonalna i zawsze na czasie, dzięki czemu czytelnicy mogą być pewni, że mają dostęp do najważniejszych i najnowszych informacji dotyczących branży. 

Portal jest skierowany zarówno do producentów owoców i warzyw, jak i do właścicieli i przedstawicieli firm zajmujących się ich obrotem oraz przetwórstwem, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sadyogrody.pl to niezwykle przydatne narzędzie, dzięki któremu branża owoców i warzyw może rozwijać się jeszcze lepiej.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem