Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Perspektywy dla jabłek deserowych - czy wiosna zapłaci?

2023-01-24 21:00
Źródło: Sadyogrody.pl

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 24 stycznia 2023 20:12

Sytuacja na rynku jabłek nadal nie należy do łatwych. Brakuje możliwości sprzedaży a koszty przechowywania z każdym dniem rosną. O to czego można spodziewać się w kolejnych miesiącach oraz czy rządzący zauważają problemy sadowników zapytaliśmy Mirosława Maliszewskiego, prezesa Związku Sadowników RP.

Sytuacja na rynku jabłek jest bardzo trudna głównie z powodu braku możliwości sprzedaży na rynki zewnętrzne. - Spożycia krajowe jest słabnące ale powiedzmy że utrzymuje się w normie. Natomiast główne rynki zbytu mamy zamknięte - szczególnie rynek wschodni i rynek Egiptu, który w ostatnich latach bardzo mocno budowaliśmy i byliśmy pierwszym dostawcą. Sytuacja na rynku jabłek deserowych jest bardzo trudna - mówi Mirosław Maliszewski.

Więcej. Przejdź do artykułu

Sadyogrody.pl
Sadyogrody.pl

Sadyogrody.pl to wyjątkowy portal, który jest nieocenionym źródłem informacji i inspiracji dla branży produkcji oraz handlu i przetwórstwa owoców i warzyw. Jego zawartość jest bieżąca, profesjonalna i zawsze na czasie, dzięki czemu czytelnicy mogą być pewni, że mają dostęp do najważniejszych i najnowszych informacji dotyczących branży. 

Portal jest skierowany zarówno do producentów owoców i warzyw, jak i do właścicieli i przedstawicieli firm zajmujących się ich obrotem oraz przetwórstwem, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sadyogrody.pl to niezwykle przydatne narzędzie, dzięki któremu branża owoców i warzyw może rozwijać się jeszcze lepiej.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem