Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 października 2020. Od wczoraj dodano 2074 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Na Broniszach duża podaż, ceny stabilne

Na Broniszach duża podaż, ceny stabilne
  |   Źródło:
Przed Świętami Bożego Narodzenia na rynku hurtowym w Broniszach owoce, warzywa i ryby, kosztują tyle samo, co przed rokiem, a podaż tych produktów jest duża.

Niektóre owoce i warzywa są nawet tańsze niż przed rok temu. Np. o prawie połowę mniej zapłacimy za jabłka. Są one sprzedawane w cenie od 1,20 zł do 1,66 zł za kilogram to jest ponad 1 zł mniej niż w ub.roku. Najwyższe ceny osiągają odmiany Gala, Lobo i Golden Delicius. W klasie ekstra, cena kilograma oscyluje wokół 2 zł.

Nadal tanie są gruszki, kilogram tych owoców w ofercie hurtowej kosztuje 2,5 zł.

Tańsze niż przed rokiem są suszone gruszki, jabłka i śliwki, które wykorzystuje się do przygotowania świątecznego kompotu. Za suszone jabłka w plasterkach trzeba zapłacić od 15 do 17 zł za kilogram, suszone gruszki 7-10 zł za kg, gruszki w ćwiartkach są droższe. Suszone śliwki kosztują od 7 do 12 zł. Drożej kosztują owoce wydrylowane.

O 20 proc. tańsze niż w tym samym okresie ubiegłego roku są mandarynki w hurcie. Kosztują one od 3,50 do 4,50 za kilogram, pomarańcze zaś - 3,00 - 4,50 zł/kg i są o 5 proc. droższe niż przed rokiem. Cytryny sprzedawane są średnio po 3,50 zł za kilogram czyli o 4 proc. taniej.

Rodzynki na rynku w Broniszach oferowane są już od 9,00 zł za kilogram, jednak za te najwyższej jakości trzeba już zapłacić nawet 18,00 zł/kg. Mak kosztuje - od 7 do 9 zł za kilogram. Korzeń chrzanu - od 6 zł za kg. Litr oleju rzepakowego (konfekcjonowanego po 200 ml) tłoczonego według dawnych receptur po 20 zł za litr.

Od kilku tygodni nie zmieniają się ceny warzyw. Cebula biała (36 groszy za kilogram) kosztuje 3 razy taniej niż w 2010 roku. 40 proc. taniej kosztuje kapusta kwaszona, która jest po 2,2 zł za kilogram, a 10 proc. mniej kosztują ogórki kwaszone (3,75 zł/kg).

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.