Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 31 maja 2020. Od wczoraj dodano 986 ceny w 10 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Banany  »  Rosnące ceny bananów

Rosnące ceny bananów

Banany
  |   Źródło:
Ceny bananów poszły w górę z powodu wzrostu kosztów ich transportu.

Ceny bananów rosną ze względu na wzrost kosztów transportu. Potwierdza to Francesco Galimberti  z sardyńskiej firmy Frutta 10. „Importujemy produkty z Ameryki Południowej - mówi - z krajów takich jak Kolumbia, Ekwador i Kostaryka. Jakość jest doskonała, nie ma żadnych problemów. Jedyny wstrząs w ostatnich tygodniach wynikał z kosztów transportu”.

Pod koniec roku Międzynarodowa Organizacja Morska IMO wprowadziła nowe, obowiązujące na całym świecie przepisy, mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia mórz: paliwo stosowane na statkach musi składać się z oleju opałowego o zawartości siarki równej 0,5 procent . Poziom, który dziś wynosi 3,5 procent.

„Wzrost kosztów wynosi około 5 centów za kg w porównaniu do 2019 roku. Nie było łatwo zmusić klientów do zaakceptowania wzrostu, ale zrozumieli, że to nie zależy od nas, ale jest to sytuacja ogólna”.

Koszt za kg sprzedaży hurtowej wynosi zatem około 1,15 euro/kg za produkt wysokiej jakości, który wzrasta o kolejne 10 centów dla renomowanych marek. „Spożycie jest wyższe niż oczekiwano i jesteśmy zadowoleni z rynku”.

Trasa bananów „Frutta 10” ma różne etapy: banany pochodzą z Ameryki Środkowej w ciągu około 15 dni podróży, a odprawa celna odbywa się w porcie Civitavecchia lub Livorno. Po wylądowaniu w Porto Torres docierają do magazynu dojrzewania, gdzie proces dla każdej partii trwa trzy dni. Banany są następnie umieszczane w chłodni i rozprowadzane po całej wyspie.

Nieznaczny spadek sprzedaży występuje tylko w dwóch centralnych tygodniach sierpnia. „Co do reszty - podsumowuje Galimberti - popyt jest stały lub rośnie. Zajęcia sportowe, kultura wellness i zdrowe przekąski między posiłkami zachęcają do spożywania bananów”.

Podobne
Banany
2020-02-18 07:45
Banany będą jeszcze droższe?
Pierwsza połowa lutego nie przyniosła zwyżki cen bananów na polskim rynku hurtowym. Jednak wraz z upływem czasu prawdopodobieństwo takiego wzrostu rośnie.
czytaj więcej
Banany
2020-02-13 15:01
Ekwador – ceny bananów w górę
Ceny spotowe bananów z Ekwadoru osiągnęły poziom 10,30 USD za pudełko.
czytaj więcej
Banany
2020-02-12 12:00
Banany ofiarą plotki?
W krajach byłego ZSRR jak pożar stepu rozprzestrzenia się plotka łącząca banany z ryzykiem zarażenia korona wirusem.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.