Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 30 września 2020. Od wczoraj dodano 4340 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Banany  »  “Wojna bananowa” trwa

“Wojna bananowa” trwa

“Wojna bananowa” trwa
  |  
Stany Zjednoczone przyłączyły się do wojny bananowej, jaka toczy się na forum Światowej Organizacji Handlu. Po jednej stronie Unia Europejska, po drugiej latynoamerykańscy eksporterzy, wspierani właśnie przez Waszyngton.

Konflikt handlu bananami zaostrzył się tuż przed wznowieniem rozmów o liberalizacji światowego handlu towarami rolnymi.

Jak informuje agencja AFP, Waszyngton popiera Ekwador, Gwatemalę i inne kraje Ameryki Łacińskiej w sporze o dyskryminowanie przez Brukselę tamtejszych producentów.

Unia nadal preferuje niektóre kraje Afryki, Karaibów oraz regionu Pacyfiku, zezwalając im na eksportowanie pewnej ilości bananów bez płacenia ceł. Handlowcy z Ameryki Południowej nie mają takich możliwości i płacą cła w wysokości 176 dolarów za tonę.Źródło: fresh-market.pl, na podstawie www.farmer.pl
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.