Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 31 maja 2020. Od wczoraj dodano 986 ceny w 10 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Peru – wzrost areału borówki wysokiej

Borówki
  |   Źródło:
W Peru zapowiadany jest wzrost areału uprawy borówki wysokiej.

Obszar uprawy borówki wysokiej w Peru wzrośnie o 35 procent. Owoce te będą zatem produkowane na powierzchni 14,8 tys. hektarów.

Ekspansja plantacji borówki wysokiej (borówki amerykańskiej) w Peru była tak znacząca, że ​​w ciągu ostatniej dekady kraj ten stał się liderem w dostarczaniu tych owoców na rynek światowy. Według statystyk Peruwiańskiego Stowarzyszenia Producentów Borówki (ProArandanos) w sezonie 2015/16 borówki uprawiano na powierzchni 2,4 tys. hektarów. Do sezonu 2019/20 powierzchnia ta wzrosła do 10,9 tys. hektarów. Sektor ten najbardziej rozwinął się w północnych regionach Chavimoche (Libertad), Olmos (Lambayek) i Piura.

Według prognoz kolejne 1,4 tys. hektarów upraw borówek zostanie założonych w Olmos do końca 2020 roku. W Piurze będą zakładane plantacje zarówno gruntowe, jak i w doniczkach na powierzchni 300-400 ha.

„Musimy jednak sprawdzić, czy ekspansja jest tak naprawdę wzrostem powierzchni, a nie zamiennikiem odmian. Możemy źle zinterpretować sytuację, opierając się tylko na danych z importu lub od producentów borówek. Być może ktoś po prostu zastąpi 1000 ha jednej odmiany inną”- powiedział Miguel Bentin, dyrektor ProArandanos.

Podobne
Borówki wysokie
2020-03-12 09:00
Mało borówki importowanej
Podaż borówki wysokiej z importu jest w ostatnim czasie bardzo niska. A jak kształtują się jej ceny?
czytaj więcej
Borówki
2020-03-06 12:00
Popyt na hiszpańską borówkę zaczyna rosnąć
„Po zakończeniu sezonu chilijskiego popyt na borówkę hiszpańską gwałtownie wzrośnie”, mówi dla freshplaza.com hiszpański handlowiec.
czytaj więcej
Borówki
2020-02-21 11:00
Chiny – rekord importu borówek
Chiny w 2019 roku zaktualizowały rekord importu borówek, chociaż kupiły te borówki w zasadzie tylko w dwóch krajach.
czytaj więcej
Borówki
2020-02-21 10:00
To będzie trudny sezon dla polskiej borówki wysokiej
Łatwo nie było nigdy, ale ostatnie lata pokazują, że problemów dla producentów borówki wysokie w Polsce tylko przybywa.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.